Sözcü Plus Giriş

Bir patlamada Diyarbakır’dan! DEDAŞ şubesine patlayıcılı saldırı

Bir son dakika patlama haberi de Diyarbakır'dan geldi. Merkez Yenişehir ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) tahsilat şubesine el yapımı patlayıcı ve el bombası atıldı.

22:04 -
Bir patlamada Diyarbakır’dan! DEDAŞ şubesine patlayıcılı saldırı

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye (DEDAŞ) ait tahsilat şubesine el yapımı patlayıcı ve el bombası ile saldırı düzenlendi. El bombasının patlamadığı belirlenen saldırıda can kaybı ve yaralanan olmadı. Polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Bugün saat 21.00 sıralarında merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde bulunan DEDAŞ’a ait tahsilat şubesine kimliği belirsiz kişi yada kişilerce el yapımı patlayıcı ve el bombası ile saldırı düzenlendi.

Foto: DHA

Foto: DHA

Saldırıda el yapımı patlayıcı patlarken, el bombasının patlamadığı belirlendi. Çevrede endeşi yaratan patlamanın ardından ihbar üzerine bölgeye polis ve bomba uzmanı sevk edildi. Polis çevre güvenliğini sağlarken, bomba uzmanının yaptığı incelemede bir adet el bombasının infilak etmediği saptandı.

Kapalı olan tahsilat şubesine yapılan saldrıda can kaybı ve yaralanan olmadığı, hafif çapta maddi hasarın oluştuğu öğrenildi. Polis saldırganların kimliklerini belirleyip, yakalamak için çalışma başlattı. DHA

Son güncelleme: 09:43 08.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more