Sözcü Plus Giriş

CHP’li Yılmaz ile AKP’li Bozkır arasında vefasızlık atışması

TBMM'de Irak-Suriye tezkeresi görüşmeleri konuşmalarla sürüyor. AKP adına konuşan Volkan Bozkır, CHP'li Yılmaz Öztürk'ü Bakanlığa "vefasızlık ve nankörlük etmekle" suçladı. CHP'li Yılmaz'dan sert yanıt geldi

18:47 -
CHP’li Yılmaz ile AKP’li Bozkır arasında vefasızlık atışması

AKP adına konuşan Volkan Bozkır konuşmasında CHP’li Yılmaz Öztürk’ü Bakanlığa “vefasızlık ve nankörlük etmekle” suçladı. Bunun üzerine söz alan Yılmaz Öztürk, ‘Ben bakanlığa nankörlük olarak ne yapmışım? Daha yüksek yerlerde mi görev almak istiyorsunuz da böyle mi diyorsunuz’ diye cevap verdi.

Bunun üzerine Öztürk Yılmaz tekrar söz aldı.

Öztürk Yılmaz şöyle dedi:

“Benim saygım Bayrağa, vatana ve Atatürk’e. Ucuz kahramanlıkları sevmem. Vefasızlık diyor. Nereye mesaj vermek istiyor.

Nezakati kendisinden mi öğreneceğiz? Ben diplomaside nezakati bilen biriyim. Kendisi bakanlığı vefayla falanla.. Biz bilmiyor muyuz vefayı?

Dışişleri Bakanlığı müsteşarı burada. Bizim işimiz siyaset ve nezakettir. Ucuz kahramanlık, ağabey, kötülük… Bizim yüzümüzden bakanlık mı çökmüş? Bu ülkenin çıkarları ne gerekiyorsa onu yapmışız Volkan Bozkır ne yapmış?”

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... TBMM'de tezkere oturumuSon dakika haberi... TBMM'de tezkere oturumu

 

İLGİLİ HABERSon dakika haberi... TBMM'de tezkere görüşmelerinde ikinci 'şer odakları ittifakı' gerginliğiSon dakika haberi... TBMM'de tezkere görüşmelerinde ikinci 'şer odakları ittifakı' gerginliği
Son güncelleme: 11:38 25.09.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more