Sözcü Plus Giriş

CHP’nin ‘Paradise Papers’ önergesi reddedildi

TBMM'den son dakika haberi... CHP’nin siyasi parti genel başkanları ile başbakan ve bakanların vergi cennetlerinde bulunması muhtemel servetlerinin araştırılması için verdiği önerge Meclis Genel Kurulu’ndaki AKP'nin oylarıyla reddedildi.

22:38 -
CHP’nin ‘Paradise Papers’ önergesi reddedildi

Başbakan Binali Yıldırım'ın çocukları ve akrabalarıyla ilgili Paradise Papers'ta yer alan konularla ilgili soruşturma açılmasını istemesi üzerine CHP’nin verdiği araştırma önergesi reddedildi.

ENGİN ÖZKOÇ: REDDEDİLDİ

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç  “CHP Grubu olarak Meclis’e araştırma önergesi sunduk; Paradise Belgeleri araştırılsın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanına “itibar suikasti” mi yapılıyor, yoksa Başbakan’ın çocukları ülkemizden vergi mi kaçırıyor araştırılsın istedik. Talebimiz, AKP oylarıyla reddedildi!” dedi.

Geçtiğimiz günlerde de HDP'nin verdiği araştırma önergesi AKP'lilerin oylarıyla reddedilmişti.

İLGİLİ HABERBaşbakan soruşturulsun dedi ama AKP o önergeyi de reddettiBaşbakan soruşturulsun dedi ama AKP o önergeyi de reddetti

BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Binali Yıldırım, Malta’da çocukları ve akrabalarına ait off-shore şirketlerine ilişkin yaptığı açıklamada şirketlerin varlığını kabul ederek, “Denizcilik küresel bir iştir. Bunun gizli saklı bir tarafı yok. Bir algı oluşturmaya çalışıyorlar” demişti.

 

 

İLGİLİ HABERBaşbakan Yıldırım'dan off-shore açıklamasıBaşbakan Yıldırım'dan off-shore açıklaması

 

Son güncelleme: 14:28 04.12.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more