‘Deprem oldu’ sandılar… Gerçek isyan ettirdi

Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki Sümbül Dağı eteklerinde yer alan taş ocağında kullanılan dinamit, kentte küçük çaplı sarsıntıya neden oldu. Yakınında bulunan bir akaryakıt istasyonu ve araç muayene istasyonunun camları kırılırken, tavan kısımlarının da zarar görmesine neden oldu. Ev ve işyerleri hasar gören bölge sakinleri duruma isyan etti. Ev ve işyerleri zarar görenler soluğu bugün söz konusu şirketi şikayet için savcılıkta aldılar.

‘Deprem oldu’ sandılar… Gerçek isyan ettirdi

Hakkari- Çukurca Karayolu üzerindeki Sümbül Dağı eteklerinde bulunan taş ocağındaki kayalar, dün saat 19.40 sıralarında dinamit kullanılarak patlatıldı.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Patlama, Hakkari şehir merkezinde küçük çaplı sarsıntıya neden olurken, yakınındaki bazi işyerleri zarar gördü. En büyük zararı taş ocağı yakınında bulunan Çallı ailesine ait bir akaryakıt istasyonu ve TÜV-TÜRK araç muayene istasyonu gördü.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Akaryakıt istasyonu ve araç muayene istasyonuda çalışanlar büyük korku yaşadıklarını anlattı.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

İşletme sahiplerinin Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını belirten çalışanlar, camların kırıldığını göstererek iş yerlerinin tavanların sarsıntıyla birlikte döküldüğünü söylediler. (DHA)