Ege depreminde ölen 2 kişiden birisi Türk çıktı!

Gökova Körfezi'nde meydana gelen ve Yunanistan'ın Kos Adası'nı da vuran depremde yaşamını yitiren 2 kişiden birisinin Türk olduğu açıklandı. Adada bir cami ile kilise de büyük hasar gördü. Ada'da mahsur kalan ya da yaralanan Türkleri almak için Bodrum'dan bir feribot Kos'a gönderildi.

Ege depreminde ölen 2 kişiden birisi Türk çıktı!

Yunanistan Güney Ege Eyaleti Valisi Yorgos Hacimarkos Yunan basınına yaptığı açıklamada, deprem sonrası İstanköy Adası’ndaki bir eğlence merkezinde duvarın çökmesi sonucu iki kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu. Vali; burada ölen iki kişiden birinin 30 yaşında Türk diğerinin ise 20 yaşında bir İsveçli olduğunu söyledi. Vali Hacimarkos, olayda yaralananların çoğunluğunun ise adadaki turistler olduğunu belirtti. Edinilen bilgiye göre; Ada’da sarsıntı sonrası Osmanlı döneminden kalan Defterdar Camisi’nin minaresi de yıkıldı. Ayrıca, Agios Nikolaos Katedrali’nin bir bölümü çöktü.

YARALI TÜRKLER İÇİN FERİBOT KOS’A GÖNDERİLDİ

Ada’da yaralanan ve mahsur Türkleri almak için Turkish Sea Lines firmasına ait Asım Kaptan Feribotu Kos’a gönderildi. Öte yandan Yunan basını depremde bid Türk vatandaşın da ağır yaralandığını diğer ağır yaralılarla birlikte tedavisi için Atina’ya gönderildiğini haberleştirdi.

kos-1

 

Deprem sonrası yükselen sulardan böyle kaçtılar İlginizi Çekebilir Deprem sonrası yükselen sulardan böyle kaçtılar Kandilli'den 'tsunami' açıklaması: 10 santimetre İlginizi Çekebilir Kandilli'den 'tsunami' açıklaması: 10 santimetre kos-3kos-4