Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Gün yaklaşıyor, hesabını vereceksin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yalova'da son dakika önemli açıklamalar geldi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Erdoğan "Gün yaklaşıyor, yargıda hesabını vereceksin" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Gün yaklaşıyor, hesabını vereceksin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Yalova İl Kongresinde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamada Man Adası belgelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan şöyle dedi:

İnsanları yaradandan ötürü sevdik. 80 milyon bizim gözümüz de tek. Türkiye’nin son 15 yılında geçmişteki eksikleri gidermenin gayreti içinde olduk. Yaptıklarımız görmeyenler var kalbi mühürlü. Öyle bir ana muhalefetimiz var ki yeni adıyla ana ihanet. Cebinizdeki parayı harcamak kolaydır. Biz geldiğimiz de kasa tam takırdı. Bir şeyler yapmamız lazımdı. Biz zamanı nakite çevirdik. Ama bunların kafası basmaz anlamaz. Biz man kafa kime deriz biliyorsunuz dimi? Siz anlıyorsunuz zaten. Nereden geldi aklıma, Man adasından geldi.

HESABINI VERECEKSİN

Biz sağlık alanında büyük bir devrime imza attık. Ey Kılıçdaroğlu sen SSK’nın başındayken hastaneler ne haldeydi? Sen bir yaşındaki torununu 14-15 yaşındaki çocuğunu nasıl sigortalı yaptın onun hesabını ver. Avuç dolusu sahte evraklar sallamakla sen Erdoğan ve ailesine leke süremezsin. Gün yaklaşıyor. Yargıda hesabını vereceksin. Bundan sonra atacağı iftiraların boynuna nasıl dolanacağını görecek.

“İSPATLA YOK”

Erdoğan, “Yakınlarımın bir adada hesabı varmış. Yok böyle bir şey. A’dan Z’ye hepsi yalan. Ne söylediysem adam cevabını veremiyor. ‘Siyaseti de bırakacağım’ dedim. İspatlayamazsan aynı onurlu tavrı senden de bekiyorum. ‘Bırakacak mısın’ dedim. Daha ne diyeyim. İspatla. Nerede böyle bir hesap? İspatla. Yok. Anlaşıldı ki yine bunları FETÖ takımı tongaya düşürdü. Hiç alakası olmayan tamamı uydurma kağıtlarla ana hıyanetin başındaki zatı bir kez daha ortaya sürdüler. Yalanlar ortaya çıktı. Karşı taraftan ses yok. Biz milletimize gerçekleri anlatmayı sürdüreceğiz. Sadece iftiralara cevap vermekle yetinmeyeceğiz. Gelecekte nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizi 2053 ve 2071 vizyonlarımızı nasıl oluşturacağımızı anlatacağız. Teşkilat mensuplarımız bunları yaptıklarında milletimizin kulağı ve kalbinin onlarla değil; bizimle olduğunu çok daha iyi görecekler. Bizim Rabiamız tek başına onların tüm yalanlarını yerle yeksan etmeye yeter” diye konuştu.  Ajanslar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...