FETÖ’cülerin bir kumpası daha çöktü!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Danıştay saldırısı dosyasını Ergenekon davası ile birleştirilmesini sağladığı “şema” ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Genelkurmay Adli Müşavirliği, Yargıtay’ın bozma kararından sonra yeniden yargılaması yapılan Ergenekon davası dosyasına söz konusu şemanın sahte olduğunu bildiren bir yazı gönderdi. Yazıda, eski Adli Müşavir Muharrem Köse tarafından mahkemeye gönderilen şemanın sahte olduğu ve Genelkurmay’da hazırlanmadığı kaydedildi.

FETÖ’cülerin bir kumpası daha çöktü!

15 Temmuz darbe girişiminde aktif rol aldığı ortaya çıkan FETÖ'cü Muharrem Köse, sahte olduğu ortaya çıkan ‘şema’yı kapatılan 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti. İki sayfalık sahte şemada İstihbarat Yarbay Hüseyin Yıldırım'ın ‘Aslı Gibidir’ kaşesi ve imzası da yer alıyordu.

İşte kumpasçıların hazırladığı o belge...

İşte kumpasçıların hazırladığı o belge…

KUMPASIN SORUŞTURMASI ANKARA'DA DEVAM EDİYOR

Ergenekon kumpası mağduru avukat Kemal Kerinçsiz, Genelkurmay Adli Müşavirliği'ne başvuru yaparak şemanın Genelkurmay arşivlerine nasıl girdiğinin araştırılmasını istemişti.

Başvurusu üzerine Genelkurmay Adli Müşavirliği, sözde şemayla ilgili kapsamlı bir araştırma yaptı. Yapılan arşiv araştırması sonucu, “2 sayfadan ibaret şemanın adli müşavirlikçe düzenlenmediği” vurgulandı. Şemaya ilişkin 2013 yılında idari tahkikat heyeti kurulduğu, 9 Haziran 2016 tarihinden itibaren de Genelkurmay Askeri Savcılığına soruşturma emri verildiği bilgisine yer verildi. Askeri Savcılığın da 27 Eylül 2016'da görevsizlik kararı verip, soruşturma dosyasını Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği bildirildi. Ankara Başsavcılığının soruşturmaya devam ettiği öğrenildi.

İşte kumpası ortaya çıkaran o belge...

İşte kumpası ortaya çıkaran o belge…

SAHTE ŞEMA ERGENEKON'DAN 1 YIL ÖNCE HAZIRLANDI

Sahte şema 2012 yılında Muharrem Köse tarafından Ergenekon davasına bakan İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmişti. Genelkurmay’ın 17 Mayıs 2006’daki Danıştay saldırısından bir ay sonra hazırladığı öne sürülen şemada Ergenekon davasında yargılanan Doğu Perinçek, Sevgi Erenerol, Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Kemal Kerinçsiz gibi onlarca isim yer alıyordu. Ancak şema, Ergenekon soruşturmasından bir yıl önce, hazırlanmıştı. Şemanın hazırlandığı tarihte Ergenekon yokken, bu davada yargılanacak birçok isim şemada yer alıyordu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...