Son dakika haberi Suriye’den ateş açıldı: Bir asker şehit

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde Suriye tarafından açılan ateş sonucu Bükülmez Karakolu'nda görevli bir er şehit oldu. TSK, ateş açılan yerin "PKK/PYD bölgesi" olduğunu duyurdu.

Son dakika haberi Suriye’den ateş açıldı: Bir asker şehit

Sabah saatlerinde Suriye’nin Atma Kasabası’ndan Türkiye tarafına ateş açıldı. Açılan ateş sırasında sınırdaki Bükülmez Karakolu bölgesinde görevli Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı şehit er Hüseyin Koroç yaralandı. Koroç kaldırıldığı Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde yapılan tedaviye rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

TSK: PKK/PYD BÖLGESİ

TSK’dan yapılan açıklamada ise ateş açılan yerin PKK/PYD bölgesi olduğu belirtildi. TSK’dan yapılan açıklama şöyle:  “22 Mart 2017 tarihinde saat 08.45 sularında 2’nci Hudut Alay Komutanlığı, Hatay ili Reyhanlı ilçesi, Bükülmez Hudut Karakol Komutanlığında görevli bir kahraman silah arkadaşımız nöbet görevi esnasında Suriye PYD/PKK bölgesinden açılan keskin nişancı ateşi ile şehit olmuştur. Ateşin açıldığı Suriye tarafındaki bölgeye, süratle, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı kapsamında Bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca ateş açılarak misliyle mukabelede bulunulmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.”