İstanbul’da IŞİD’in suikastçısı yakalandı! O teröristin kimliği ortaya çıktı

İstanbul TEM polisi, devlet yöneticilerine suikast düzenleme hazırlığında olan terör örgütü IŞİD üyesi bir şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelinin üzerinde ele geçirilen dijital malzemelerde, Avrupa’daki bazı konsolosluk ve büyükelçiliklere de eylem planlandığı anlaşıldı. Suriye uyruklu A.R.'nin "Yalnız Kurt" eylemi hazırlığında olduğu belirtildi. 18 yaşından küçük olduğu öğrenilen A. R. tutuklandı.

İstanbul’da IŞİD’in suikastçısı yakalandı! O teröristin kimliği ortaya çıktı

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 25 Kasım'da IŞİD'e yönelik bir operasyon düzenledi. Gözaltına alınan Suriye uyruklu bir şüphelinin, devlet yöneticilerine yönelik suikast arayışında olduğu anlaşıldı. Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan şüphelinin üzerinde bulunan dijital malzemeler, bilişim uzmanlarınca incelendi. O malzemelerde ele geçirilen bilgiler ise örgütün hedefinde sadece devlet yöneticilerinin olmadığını ortaya koydu.

BÜYÜKELÇİLİKLER VE KONSOLOSLUKLAR DA HEDEFİ ARASINDAYDI

İddiaya göre, o verilerde örgütün Türkiye'de devlet yöneticilirine yönelik saldırı gerçekleştirememesi durumunda Avrupa'ya yöneleceği anlaşıldı. Avrupa'da hedef alınan noktaların ise bazı konsolosluklar, büyükelçilikler ve bir banka olduğu öğrenildi. Soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

IŞİD terör örgütü üyesi A.R. tutuklandı.

IŞİD terör örgütü üyesi A.R. tutuklandı.

O TERÖRİSTİN KİMLİĞİ ORTAYA ÇIKTI

İstanbul TEM Polisi’nin gözaltına aldığı, devlet yöneticilerine suikast arayışındaki IŞİD üyesinin Suriye uyruklu A.R. olduğu ortaya çıktı. Örgütün “Yanlız Kurt” eylemcisi olan A.R., tutuklandı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...