Reklamsız Sözcü

İstanbul’da polis faciayı son anda önlemiş!

İstanbul'da son dakika haberi... Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin yakınında bulunan şüpheli araç, bomba imha uzmanları tarafından fünyeyle kontrollü bir şekilde patlatıldı. Şüpheli araçtan terör örgütü üyeleri çıktı. Teröristlerin hedeflerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları olduğu iddia edildi. Araçta kontrollü patlama yapılırken, 1’i yaralı olmak üzere 4 terörist gözaltına alındı. Emniyetten yapılan açıklama engellenen facianın boyutlarını gözler önüne serdi.

Habip ATAM
07:45 -
İstanbul’da polis faciayı son anda önlemiş!

Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin yakınında bulunan şüpheli araç paniği neden oldu. Olay yerinde geniş güvenlik önlemi alan polis olay yerine yaklaşmaya çalışan vatandaşları uzaklaştırdı. Edinilen bilgiye göre dün gece, Esenyurt ve Arnavutköy’de yaşanan patlamaların ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri şüphelendikleri bir aracı takibe aldı. Yapılan takip sonrasında şüpheli araçta bulunan teröristler, aracı Bayrampaşa’da bulunan bir alışveriş merkezinin açık otoparkına park etti.

Şüphelilerin araçtan inmeleri üzerine harekete geçen polis ekipleri, 1’i yaralı olmak üzere 4 teröristi gözaltına aldı. Araç çevresinde Şeritler çekerek yoğun güvenlik önlemi alan polis ekipleri vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Yapılan incelemenin ardından araç bomba imha uzmanı tarafından iki defa fünye ile kontrollü bir şekilde patlatıldı. Patlama sonrası bomba imha uzmanları araçtaki malzemeleri indirerek geniş çaplı araştırma yaptı.

facia-2

İSTANBUL EMNİYETİ’NDEN AÇIKLAMA

Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin otoparkına bırakılan ve içinden bomba çıkan araçla iligili emniyetten açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi. “27 Temmuz 2017 günü akşam saatlerinde ilimiz Arnavutköy ve Esenyurt ilçelerinde 2 ayrı ikamette çıkan yangınlara itfaiyenin müdahalesinden sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan incelemede her iki adreste de her hangi bir şahsın olmadığı ancak bomba yapımında kullanılan kimyasal madde, metal bilye, çivi, vida, uzaktan kumanda ve motor, elektronik devre, kablo, pil ve vb. malzemelerin bulunduğu tespit edilmiştir.

“2 HÜCRE ÇÖKERTİLDİ”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerince koordineli olarak yapılan çalışmalarda bahse konu adreslerde bulunduğu belirlenen şahıslara ait 1 adet araç ve motorsikletin Bayrampaşa ilçesindeki bir alış veriş merkezinin açık otoparkında olduğu tespit edilmiş, araçlarla birlikte DEAŞ terör örgütü üyesi biri yaralı olmak üzere 4 şahıs 28 Ekim 27 günü saat: 16.00 sıralarında yakalanmış 2 hücre çökertilmiştir.

Araç içerisinde ve motorsiklet üzerinde yapılan incelemede uzaktan kumanda düzeneği olan el yapımı patlayıcılar, sırt çantalı, el yapımı patlayıcı bulunan canlı bomba yelekleri, 2 adet ateşli silah ve bu silaha ait çok sayıda dolu fişek ele geçirilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur”

facia-4

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:11 30.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more