İstanbul’da şiddetli yağış ulaşımı da vurdu… Valilikten uyarı geldi

İstanbul'da bir saat sağanak şeklinde düşen yağmur kent trafiğini de felç etti. Kentin Avrupa Yakası'nda E-5 bölgesi adeta kilitlendi. Metro istasyonlarını ve metrobüslerin içini bile su bastı. Atatürk Havalimanı- Aksaray metrosu sadece Bakırköy istasyonuna kadar işliyor. Avrasya Tüneli kapandı. Valilik "özel araçlarla trafiğe çıkılmayın" uyarısı yaptı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan İstanbul'daki yağış için "Bu bir afettir" dedi. Yağmurun etkisini yitirdiğini hatırlatan Arslan "AKOM başta olmak üzere ilgili kuruluşlar çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

İstanbul’da sabah saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış kent trafiğini de felç etti.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Özellikle Avrupa Yakası’nda E-5 karayolunda birçok araç sular altında kaldı. İBB’nin verilerine göre bugün İstanbul’da metrekareye ortalama 80 kilogram yağmur düştü.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Ara sokaklarda ise sürücüler araçlarını park ederek kendilerini güvenli yerlere attılar.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Otobüs duraklarında da çok sayıda vatandaş mahsur kaldı.

İstanbul'dan sel manzaraları İlginizi Çekebilir İstanbul'dan sel manzaraları
Foto: DHA / Kuvvetli sağanak yağmurun etkili olduğu İstanbul'da Avrasya Tüneli çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı

Foto: DHA / Kuvvetli sağanak yağmurun etkili olduğu İstanbul’da Avrasya Tüneli çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı

METROBÜS SULAR ALTINDA METRO İSTASYONLARINI DA SU BASTI

E-5 güzergâhından ilerleyen metrobüsler de su baskını nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Özellikle Zeytinburnu-Topkapı arasında oluşan su birikintisi metrobüs seferlerini aksattı.

FOTO:DHA - Şiddetli yağış sonrası birçok ev ve işyerini de su bastı.

FOTO:DHA – Şiddetli yağış sonrası birçok ev ve işyerini de su bastı.

Öte yandan Atatürk Havalimanı-Yenikapı arasında çalışan metronun, su baskını nedeniyle sadece Bakırköy’e kadar sefer yapabildiği açıklandı.

 

FOTO:İHA

FOTO:İHA

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valiliğinden saat 10:00’da yapılan açıklamada ise  “Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.” denildi.

 

Atatürk Havalimanı-Aksaray ve Taksim-Osmanbey metrosunda bazı metro istasyonlarını da su bastı. Evlerinden işlerine gitmek için dışarı çıkan insanlar yollarda ve metro-metrobüs istasyonlarında mahsur kaldılar.
Avrasya Tüneli çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

“BU BİR AFET”

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan İstanbul’daki yağış için “Bu bir afettir” dedi. Yağmurun etkisini yitirdiğini hatırlatan Arslan “AKOM başta olmak üzere ilgili kuruluşlar çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

İstanbul'da yağmurda yüzme keyfi İlginizi Çekebilir İstanbul'da yağmurda yüzme keyfi

 

İstanbul'da sağanak yağış ve fırtına! Meteoroloji ve AKOM'dan uyarı geldi... İlginizi Çekebilir İstanbul'da sağanak yağış ve fırtına! Meteoroloji ve AKOM'dan uyarı geldi...