Sözcü Plus Giriş

Erdoğan yine Kahraman dedi

Burhan Kuzu, Ahmet Davutoğlu, Bekir Bozdağ derken Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Meclis Başkanlığı için adayı belli oldu. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni dönem için bir kez daha AKP'nin TBMM Başkanı adayı olarak gösterildi. Büyük bir sürpriz olmazsa Kahraman yeni dönemde de TBMM Başkanı olarak görev yapıp, 0001 plakalı makam aracının sahibi olacak.

11:32 -
Erdoğan yine Kahraman dedi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın görev süresi 22 Kasım 2017 tarihinde sona eriyor. Meclis Başkanlığı adaylığı için başvurular dün başları ve 16 Kasım 2017 Perşembe günü saat 24.00'te sona erecek.

ADAYLAR BELLİ OLDU

Meclis Başkanlığı seçimlerinde CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel'i, HDP tutuklu bulunan Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ı, MHP ise İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ı aday olarak göstermişti.

TÜM GÖZLER AKP’DEYDİ

AKP’nin ise aday olarak kimi göstereceği günlerdir Ankara kulislerinde tartışılıyordu. Bu soru az önce yanıtını buldu. AKP’nin görev süresi 22 Kasım tarihinde dolacak olan Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ı yeniden aday göstereceği açıklandı.

Sayısal çoğunluğu gereği AKP’nin adayının seçimleri kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu da Kahraman’ın en az bir dönem daha TBMM Başkanı olarak görev yapacağı anlamına geliyor.

Son güncelleme: 14:13 27.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more