Sözcü Plus Giriş

Kafaları karıştıran açıklama… OHAL sona mı eriyor?

OHAL İnceleme Komisyonu, başvuruların 21 Şubat 2018'de sona ereceğini açıkladı. Bu açıklama 17 Ocak 2018'de sona erecek olan OHAL'in "bir daha uzatılmayabileceği" yorumlarına neden oldu.

null
Güncellenme: 17:04, 25/12/2017
Kafaları karıştıran açıklama… OHAL sona mı eriyor?

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu’ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında meslekten ihraç edilenler, bursu kesilen öğrenciler, rütbeleri alınan emekli güvenlik personeli, kapatılan kurum ile kuruluşlara ilişkin başvuruların alınmasına dün itibariyle başlandığı açıklandı. Açıklamada  “Başvurular, 21 Şubat 2018’de sona erecek” ifadesi yer aldı.
Komisyondan yapılan açıklama 17 Ocak’ta sona ermesi beklenen OHAL için “Bir daha uzatılmayacak mı?” sorusunu gündeme getirdi.

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL üçer aylık periyotlarla uzatılmıştı. OHAL son olarak 17 Ekim 2017’de 3 ay daha uzatılmıştı.

 

İlginizi ÇekebilirKimler yeni gelen KHK ile ihraç edildi? İşte isim isim ihraç ve işe geri iade edilenler listesi... Kimler yeni gelen KHK ile ihraç edildi? İşte isim isim ihraç ve işe geri iade edilenler listesi... İlginizi ÇekebilirMeral Akşener'den KHK uyarısı: Çok vahim sonuçları olabilirMeral Akşener'den KHK uyarısı: Çok vahim sonuçları olabilirİlginizi ÇekebilirTütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurulu kapatıldıTütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurulu kapatıldı
Yayınlanma Tarihi:11:00,