Sözcü Plus Giriş

Meral Akşener’den AKP’ye yanıt geldi

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, liderliğinde kurulacak yeni parti için “Ben o alanda bir boşluk görmüyorum. Siz kendinize ne derseniz deyin, ‘merkez’ falan demekle bu işler olmaz” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’ya cevap verdi.

Güncellenme: 10:26, 05/09/2017
Meral Akşener’den AKP’ye yanıt geldi

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, siyasi çalışmalarıyla ilgili medyada yer alan bazı yorum ve değerlendirmelere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Akşener, “Biz siyasi yelpazede bir alan doldurmak için yola çıkmış değiliz. Böyle bir tavrı anlamlı da faydalı da bulmayız. Amacımız; bizzat toplam siyaseti sağlıklı alana taşımak, rekabetçi siyasi yapıyı yeniden inşa edip milli iradenin tecellisini sağlayarak, Türkiye’nin entelektüel birikimini zenginliklere taşımaktır” dedi.

Meral Akşener’in sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yayımladığı yazılı açıklama, şöyle:

“ALAN DOLDURMAK İÇİN YOLA ÇIKMIŞ DEĞİLİZ”

“Siyasi çalışmalarımızla ilgili olarak, medyada yer alan bazı yorum ve değerlendirmelere yönelik bir bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur;

Hareketimizi yerleşik tanımlar ve sloganlar üzerinden okumak doğru tespitlere ulaştırmaz. Biz siyasi yelpazede bir alan doldurmak için yola çıkmış değiliz. Böyle bir tavrı anlamlıda, faydalıda bulmayız. Amacımız; bizzat toplam siyaseti sağlıklı alana taşımak, rekabetçi siyasi yapıyı yeniden inşa edip Milli iradenin tecellisini sağlayarak, Türkiye’nin entelektüel birikimini zenginliklere taşımaktır.

“MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ”

Aynı zamanda son günlerde şahitlik ettiklerimiz, doğru yolda olduğumuz hususunda bizlere moral vermektedir; “Gazi Mustafa Kemal’den, Aziz Atatürk’e” geçiş son derece sevindiricidir. Ayakların, Türk Milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt ovasına Otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir. Yapının diğer yüzünden, “Kerkük” sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızda memnuniyetle karşılanmaktadır.”

f

NE OLMUŞTU?

Koray Aydın, 2019'daki seçimlerde Akşener'in cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacağını açıklamıştı. Yeni partinin adının ‘büyük ihtimalle' Merkez Demokrat Parti olacağı duyurulmuştu.

Akşener'in partisiyle ilgili görüşleri sorulan AKP'li Hayati Yazıcı, öğle saatlerinde yaptığı açıklamada “Ben o alanda bir boşluk görmüyorum. Siz kendinize ne derseniz deyin, ‘merkez' falan demekle bu işler olmaz. Bu işi millet takdir eder” demişti. DHA

Yayınlanma Tarihi:18:04,