Referandum öncesi flaş karar! TBMM tezkere için olağanüstü toplanıyor

AKP'li Mustafa Elitaş, TBMM'nin Cumartesi günü olağanüstü toplanacağını açıkladı. Saat 16:00'da yapılacak toplantı Kuzey Irak referandumu gündemiyle yapılacak. Tezkereye ilk destek MHP'den geldi.

Referandum öncesi flaş karar! TBMM tezkere için olağanüstü toplanıyor

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş,  resmi Twitter hesabından TBMM’nin  23 Eylül cumartesi günü  saat 16:00′ da olağanüstü toplantıya çağırıldığını açıkladı.

Olağanüstü toplantı Kuzey Irak tezkeresi ve referandum gündemiyle gerçekleşecek. Toplantıda hükümete sınır ötesi askeri harekat yetkisi veren tezkerenin süresinin uzatılması planlanıyor.

MHP: DESTEK VERECEĞİZ

Tezkereye ilk destek MHP’den geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Irak tezkeresine destek vereceğiz” dedi.

REFERANDUM ÖNCESİ KRİTİK MGK

Öte yandan Kuzey Irak'ta Barzani yönetimi tarafından alınan bağımsızlık referandumu kararı öncesinde Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak.

Kritik MGK toplantısında Irak'taki referandum kararı değerlendirilecek, referandum öncesi ve sonrasında atılacak adımlar masaya yatırılacak. Erbil Konsolosunun geri çağrılması, Habur kapısının kapatılması gibi olası yaptırımlar da masada olacak. Kerkük'te Peşmerge'nin Türkmenlere karşı bir müdahale girişimi olması durumunda Türkiye'nin müdahalesi de söz konusu olabilecek. Kritik MGK toplantısında alınacak tavsiye kararları hükümete iletilecek ve Bakanlar Kurulu da hemen MGK'nın ardından yapılacak. Ajanslar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...