Sözcü Plus Giriş

Vinç devrildi, limanda patlama meydana geldi

İstanbul'da iş çıkış saatlerinde Trakya tarafından gelen fırtına ve sağanak yağış, hayatı resmen felç etti. Haydarpaşa limanındaki dev bir vinç, İstanbul'daki fırtına nedeniyle devrildi. Büyük bir patlama meydana geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, vinç altında kalan 1 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını duyurdu. O korku dolu anlar saniye saniye kaydedilirken, patlama görüntüleri ise büyük bir paniğe neden oldu.

null
Güncellenme: 10:30, 05/09/2017
Vinç devrildi, limanda patlama meydana geldi

Haydarpaşa Limanı’ndaki dev vinçlerden birisi, şiddetli fırtınanın etkisiyle devrildi. O anları çeken amatör bir kamera, devrilmenin etkisiyle yaşanan patlama görüntülerini an be an kaydetti.

 

LİMANDA YANGIN ÇIKTI

Kentte akşam saatlerinde başlayan şiddetli fırtına nedeniyle Haydarpaşa Limanı’ndaki vinç, yağ varillerinin üzerine devrildi. Varillerin patlamasıyla başlayan yangına çevredeki ilçelerden itfaiye ekipleri müdahale etti.

resimid_3756555

Yangın ekiplerin çalışması sonucu kontrol altına alındı.

Vapurdaki yolcular büyük panik yaşadı.

Vapurdaki yolcular büyük panik yaşadı.

TCDD’DEN YANGIN AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD), İstanbul'da meydana gelen aşırı yağış ve fırtına nedeniyle Haydarpaşa Liman Rıhtımı'nda içerisinde kimyasal madde bulunan konteynerlerin üzerine vinçlerin devrilmesiyle çıkan yangında bir kişinin yaralandığını açıkladı.

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, İstanbul Haydarpaşa Liman Rıhtımı'nda aşırı yağış ve fırtına dolayısıyla meydana gelen yangınla ilgili açıklamalarda bulundu. Haydarpaşa Liman Rıhtımı'nda bulunan 4 adet vinçten 1'i, Liman Sahası'ndan bulunan 9 adet vinçten de 4'ünün devrildiğinin kaydedildiği açıklamada, fırtına nedeniyle limanda bulunan 100 civarında konteynerin devrildiği, içerisinde kimyasal madde bulunan konteynerlerin üzerine vinçlerin devrilmesiyle çıkan yangın itfaiye tarafından kısa sürede söndürüldüğü aktarıldı.

Olay sırasında yaralanan T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personeli 1 Gümrük Muhafaza Memuru'nun, Numune Hastanesi'nde tedavi altına alındığı bildirildi.

resimid_3756572

İBB AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanan vinç kazasıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, vinç altında kalan 1 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi:19:24,