Mersin Haberi: 31 yıl sonra gelen şehitlik beratı

31 yıl sonra gelen şehitlik beratı

31 yıl sonra gelen şehitlik beratı

MARDİN İl Jandarma Komutanlığı'nda görevliyken, askeri araç kazasında şehit olan Astsubay Başçavuş Vahdettin Özdemir'in şehitlik beratı, 31 yıl sonra Mersin'in Erdemli İlçesi'nde oturan ailesine teslim edildi.
Erdemli Kaymakamı Muhittin Pamuk, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Derin ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Doğan ile birlikte şehit ailesini ziyaret etti. Kaymakam Pamuk, şehit eşi Mine Özdemir (61) ve kızı Demet Özdemir (33) ile bir süre sohbet etti. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen Şehitlik Beratını verdi. Demet Özdemir duygulanarak, 31 yıl sonra gelen şehitlik beratı için gözyaşı döktü.
Kaymakam Pamuk, şehitle gurur duyulması gerektiğini belirterek, "Vahdettin Özdemir, 1986 yılında askeri araçla göreve giderken geçirmiş olduğu trafik kazasında yaralanmış ve tedavi gördüğü Diyarbakır Asker Hastanesi'nde şehit olmuştur. Devletimiz şehitlerimizin, ailesinin ve yakınlarının her zaman yanında olmuştur" dedi.
'GEÇ GELEN MUTLULUK'
Mine Özdemir ise geç gelen bir mutluluk yaşadıklarını ifade ederek şunları söyledi:
"Şu anda eşim adına çok mutluyum. Ona karşı son görevimizi yerine getirmiş gibi hissediyorum. 15 yıl önce şehit olarak tüm işlemler yapıldığı halde, Jandarma Genel Komutanlığı'na şehit beratı almak için başvuru yapmıştım ama nedense verilmemişti. 15 gün önce yeniden Jandarma Genel Komutanlığı'na bir dilekçe daha yazdım.  Manevi değeri çok büyük olan bir beratı bizlere veren devletimize, Genelkurmay Başkanlığımıza, Jandarma Genel Komutanlığımıza çok teşekkür ederim" diye konuştu.

DHA

Loading...