Afyonkarahisar Haberi: Afyonkarahisar'daki cinayette tahrik iddiası

Afyonkarahisar'daki cinayette tahrik iddiası

Afyonkarahisar'daki cinayette tahrik iddiası

AFYONKARAHİSAR'da dün 29 yaşındaki Ebru Gürpınar, boşandığı eşi 31 yaşındaki Ahmet Dere tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Cinayet şüphelisi eski koca bugün tutuklandı. Ahmet Dere'nin anne ve babası, Ebru Gürpınar'ın çocuklarını sürekli tahrik ettiğini ve daha boşanmadan başka erkekle yaşamaya başladığını, cinayetin de bu nedenle işlendiğini öne sürdü.
Afyonkarahisar merkez Kayadibi Mahallesi Oruç Reis Sokak'ta dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, ev kadını Ebru Gürpınar, çocuğunu almak için evine gittiği eski eşi işsiz Ahmet Dere tarafından sokakta pompalı tüfekle 5 el ateş edilerek öldürüldü. Olayın ardından kaçan ve polis tarafından kısa sürede yakalanan cinayet şüphelisi Dere, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
5 AYDIR AYRI YAŞIYORLAR
Çiftin yaklaşık 5 aydır ayrı yaşadığı ve 21 Mart 2017'de resmi olarak boşandıkları belirtildi. Çiftin 6 aylık kızının velayetinin mahkeme kararıyla babaya verildiği, annenin ise haftanın 1 günü 10.00- 18.00 saatleri arasında kızı görmesine izin verildiği, olay günü de kadının çocuğunu almak için eve geldiği kaydedildi.
'BOŞANMADAN BAŞKA ERKEKLE YAŞAMAYA BAŞLADI'
Olayın ardından gazetecilere açıklama yapan Ahmet Dere'nin annesi Ayfer Dere, eski gelini Ebru Gürpınar'ın resmi olarak boşanmadan başka bir erkekle yaşamaya başladığını ve sürekli uygunsuz mesajlarla oğlunu tahrik ettiğini ileri sürdü. Oğlunun çocuğu hatırına alttan aldığını savunan Dere, "Söylediklerini değil bir koca, bir insan bile kaldıramazdı. Oğlum çok sabretti. Defalarca abdest alıp Allah'a yalvardığını bilirim. Olayın yaşandığı gece Ebru oğlumu arayarak Sülümenli Beldesi'nde bir yere çağırdı. Gece geç saatti. Oğlumu zor tuttum. Ayaklarına kapandım. Baktım olmadı gidecek, torunumu çimdikleyerek ağlattım. Kızının ağladığını, susmadığını görünce merdivenlerden geri döndü. Oğlum onların dediği yere gitseydi. Ebru oğlumun başına birlikte yaşadığı kişiyle bir bela getirecekti" dedi.
'ÇOK SABRETTİ, ÇOK YALVARDI'
Eski gelininin, birlikte yaşadığı erkekle uygunsuz larını oğlunun cep telefonuna gönderdiğini öne süren Ayfer Dere, "'Allah'ım kızımın hatırına bana sabır ver' diye çok yalvarırdı. Son gece ona tuzak kurdular ama ben göndermedim. Defalarca soğuk su ile banyo yaptı. Sürekli oturup Allah'a dua etti. Sabretti, sabretti ama sonu böyle oldu" diye konuştu.
'KEŞKE YAŞANMASAYDI'
Baba Türker Dere de eski gelini Ebru Gürpınar'ın boşanma gerçekleşmeden başka bir erkekle yaşamaya başladığını iddia ederek, "Kızını almaya gelirken onun arabasıyla geliyordu. İleride arabadan inip kızını alıp gidiyordu. Olay benim evimin önünde oldu. O buraya geldi ve gelirken de yine tahriklerine devam ederek geldi. Yaşananları tasvip etmiyorum. Keşke yaşanmasaydı. Ancak olayın arkasında hiçbir erkeğin kaldıramayacağı tahrikler var" dedi.
Olayın görgü tanıkları ise Ebru Gürpınar'ın olay günü sevgilisinin aracıyla geldiğini, silah seslerinin duyulmasının ardından sevgilisinin olay yerinden aracıyla uzaklaştığını ileri sürdü.
Cinayet şüphelisi Ahmet Dere'nin ifadesi doğrultusunda cep telefonu polis tarafından incelemeye alındı.
Ebru Gürpınar'ın cenazesinin bu sabah Afyonkarahisar merkeze bağlı Çavdarlı Köyü'nde toprağa verildiği belirtildi.

 

DHA

Loading...