Antalya Haberi: Ak Parti'li gruba saldırdığı iddia edilen CHP'li kadınlar adliyede

Ak Parti'li gruba saldırdığı iddia edilen CHP'li kadınlar adliyede

Ak Parti'li gruba saldırdığı iddia edilen CHP'li kadınlar adliyede

ANTALYA'nın Muratpaşa İlçesi'nde 16 Nisan'daki halk oylaması için 'evet' standı açan Ak Parti Gençlik Kolları üyesi 2'si kadın 3 kişiye saldırdığı iddiasıyla gözaltına alınan CHP'li 2 kadın, adliyeye sevk edildi.
Cumhuriyet Caddesi'nde 'evet' standı açan Ak Parti Muratpaşa Gençlik Kolları'na üye kadınlar Y.K., N.Ş. ile erkek üye S.A., dün saat 17.00 sıralarında R.K. ile kızı Z.Ö.'ye 'evet' broşürü verdi. İddiaya göre CHP'li olan R.K. ve Z.Ö. broşürü yırtarak attı. Bunun üzerine iki taraf arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar arasında arbede yaşandı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri grubu ayırdı. Karşılıklı şikayetler üzerine taraflar Yenikapı Polis Merkezi'ne götürüldü. Tartaklandıklarını iddia eden iki grup da sağlık kontrolünden geçirildi.
KARŞILIKLI ŞİKAYETÇİ OLDULAR
Y.K., N.Ş. ile S.A., polisteki ifadelerinde 65 yaşındaki R.K. ve 38 yaşındaki Z.Ö.'nün kendilerine saldırdığını ve kendilerine hakaret ettiğini iddia etti. R.K. ve Z.Ö. ise ifadelerinde bu iddiaları kabul etmeyerek karşı grubun kendilerine hakaret ettiğini, saldırdığını söyledi.
İlk ifadelerinden sonra taraflar Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü'ne gönderildi. Y.K., N.Ş. ile S.A. buradaki işlerinden sonra serbest bırakılırken R.K. ve kızı Z.Ö. ise 'Halkı kin ve nefrete sürüklemek' suçundan bu sabah erken saatlerde adliyeye sevk edildi.
Emekli R.K. ile kızı Z.Ö.'nün 16 Ocak 2014 tarihinde de Antalya'da Ak Parti'li belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alındığı ve haklarında işlem yapıldığı belirtildi.
İLK TEPKİ BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN
Antalya'da referandum çalışması yaptığı sırada konuyu öğrenen ve ilk gündeme getiren Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu affedersiniz hayvanlık. Bunlara insan denmez. 'Hayır' çalışmanı git başka yerde yap" diye tepki göstermişti.
Polis merkezine gelerek konuyla ilgili bilgi alan Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Bozdemir, "Bu ilk olay değil. Biz bunu saldırıyı kınıyoruz. Hala 21'inci yüzyılda insanların kılık ve kıyafetlerini eleştiren zihniyeti anlamadım ve anlayamıyorum" dedi.
Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı avukat Esra Özkoç ise, "Bu basit bir saldırı değil. Ellerindeki broşürler yırtılmış, yüzlerine atılmış. Türbanlı arkadaşımızın türbanı yırtılmış ve başına bir darbe de almış. Bir de tokat yemiş" diye konuştu.
CHP'Lİ BUDAK'TAN BAKANA TEPKİ
Olaya tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ise şu açıklamayı yaptı:
"Bu işi büyütüp buradan mağduriyet yaratmaya çalışıyorlar. Bir insana hayvan demek ne demek, böyle bir şey yapılabilir mi İki kadının üzerine 10- 20 kişi saldıramaz. Bu haddini bilmemektir. Yazık oluyor güzel ülkeme böyle insanların elinde."
YIRTIK BAŞÖRTÜSÜ I
Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer ise bugün sosyal medya üzerinden açıklama yaparak olayı kınadı. Stand görevlisine ait yırtık başörtü ını paylaşan İl Başkanı Sümer, "Bu çağda, bu zamanda üstelik ülkemizin içerisinden geçtiği onca sıkıntılı süreçlerden sonra sözde laik geçinen ve laikliği milletin kılık kıyafetine müdahale olarak gören kişilerin gerçekleştirdiği bu saldırı asla kabul edilemez"" dedi.

 

DHA