Karabük Haberi: Ak Partili Şahin: Doğu ve Güneydoğu'da tercihlerin nasıl değiştiğini göreceksiniz

Ak Partili Şahin: Doğu ve Güneydoğu'da tercihlerin nasıl değiştiğini göreceksiniz

Ak Partili Şahin: Doğu ve Güneydoğu'da tercihlerin nasıl değiştiğini göreceksiniz

 AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin,  "Bakın bu terör örgütünün baskısı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu HDP önemli oy alıyordu. Şimdi bu halk oylamasında takip edin. Mesela Şırnak’ı, Ağrı’yı takip edin, ne kadar 'Evet' çıktığını ve oradaki halkın tercihlerinin nasıl değiştiğini göreceksiniz" dedi.
Şahin, Karabük'ün Yazıköy Köyü'nde partisinin düzenlediği referandum çalışmasında vatandaşlara hitap etti. Şahin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, seçilme yaşının 18'e indirilmesiyle ilgili, "Bunlar hiç emekli, memur, çiftçi çocuklarını milletvekili yaparlar mı" diyerek eleştiride bulunduğunu hatırlatarak şöyle dedi:
"Ben Meclis Başkanlığı yapmış, Başbakan yardımcılığı yapmış, Adalet Bakanlığı yapmış, AK Parti’de Genel Başkan Yardımcılığı yapmış, Genel Başkan vekilliği yapmış olan bir kişiyim. Ben Ovacık’ın Ekincik Köyü’nden işçi emeklisi Abdullah Şahin’in oğluyum. Başbakanımız, Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım, Erzincan’ın Refahiye İlçesi’ne bağlı Kayı Köyü’nden Topal Dursun’un oğlu, köylünün oğludur. Dolayısıyla biz halkın içinden çıkma halkın çiftçisinin, memurunun, emeklisinin çocuklarıyız biz. Netice itibarinde bu sözler sadece milletin kafasını karıştırmak içindir."
Kandil’deki PKK terör örgütü üyelerinin, "Halk oylamasından 'evet' çıkarsa biz bittik" diye açıklama yaptıklarını söyleyen Şahin, "Ve bitecekler. Zaten şu anda terör ile ilgili mücadelede çok önemli bir aşamaya gelinmiştir. Bakın bu terör örgütünün baskı ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bu HDP önemli oy alıyordu. Şimdi bu halk oylamasında takip edin. Mesela Şırnak’ı, Ağrı’yı takip edin, ne kadar evet çıktığını ve oradaki halkın tercihlerinin nasıl değiştiğini göreceksiniz. Çünkü onlara baskı, tehdit ve korku ile oy verdiriliyordu. Şimdi orada güvenlik güçlerimiz özellikle şehir merkezlerinde PKK terör örgütünün etkinliğini tamamını ortadan kaldırdı. Şimdi kırsala kaçtılar. 7 bin civarındaki güvenlik gücümüz kırsalda bunların yuvalarını, mağaralarını bularak oralara sakladıkları silahları bir bir ortaya çıkarıyorlar. Terör ile kapsamlı mücadele şu anda tüm şiddeti ile devam ediyor. Halk oylamasında yeni modele geçtiğimizde bu terör örgütünün canına ot tıkayacağız. Artık böyle bir bela Türkiye’nin başında kalmayacak. Onlar da bunu görüyorlar. Onları destekleyenler de bunları gördükleri için sandıktan hayır çıksın istiyorlar. Ama bunun bir önemi yok, önemli olan milletimizin ne düşündüğüdür" dedi.

DHA

Loading...