Antalya Haberi: Ayşe Bıyık’a Almanya Liyakat Madalyası verildi

Ayşe Bıyık’a Almanya Liyakat Madalyası verildi

Ayşe Bıyık’a Almanya Liyakat Madalyası verildi

Nürnberg yakınlarındaki, Antalya'nın Kemer ilçesi ile kardeş kent olan Schwabach'ta 44 yıldır yaşayan Ankaralı 62 yaşındaki Ayşe Bıyık, Almanya Liyakat madalyası ile taltif edildi.

44 yıldır Schwabah'ta yaşayan ve terzi atölyesi olan Ayşe Bıyık, madalyasını belediyenin altın salonunda Belediye Başkanı Matthias Thürauf'un elinden aldı. Madalya töreninde, Nürnberg Başkonsolosu Yavuz Kül, Bavyera Milletvekilleri Arif Taşdelen ile Helga Schmidt Bussinger'in yanı sıra bir çok Türk ve Alman davetli hazır bulundu.

UYUM MECLİSİ VE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ YAPTI
Ayşe Bıyık Schwabach'ta kişiliği, yardım severliği, dostluğu, gerçekleştirdiği sosyal hizmetler ve yaptığı çalışmalarla sadece çevresindeki Türklerin değil, Almanların da sevgisini kazandı. Bıyık birçok sosyal faaliyette bulunurken, Kemer Kardeş şehir ilişkilerinin başlayıp gelişmesinde büyük rol oynadı. Ayşe Bıyık uzun yıllar Schwabach Uyum Meclisi üyeliğinin yanı sıra, en son SPD 'den seçilerek Meclis üyeliği yaptı. Bıyık, Meclis üyeliğinde ilk ve tek yabancı oldu.

TEBRİK YAĞMURU
Schwabach Belediye Başkanı Matthias Thürauf, Ayşe Bıyık 'a, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauk'un görevini devretmeden önce imzaladığı takdirname ve madalyasını verirken, övgü dolu bir konuşma yaptı. Başkonsolos Yavuz Kül 'de, Bıyık'ı tebrik ederek. Almanya'da Türk kadınlarının geldiği başarılı noktaya dikkat çekti. Ayşe Bıyık, konuşmalar sırasında duygulanarak göz yaşların tutamadı. Mutluluğunu dile getiren Bıyık, bu başarıyı her Türk kadınının yaşayabileceğini vurguladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
——————-
Madalya
Altın salon
Konuklar geliyor
Arif Taşdelen ve Ayşe Bıyık yakın plan
Başkonsolos Yavuz Kül geliyor
Belediye Başkanı Thürauf konuşuyor ve takdirnameyi okuyup madalyayı gösteriyor
Başkonsolos Kül konuşuyor
Ayşe Bıyık konuşuyor
Madalya takılıyor
Ayşe Bıyık DHA'ya konuşuyor

DHA

Loading...