Adıyaman Haberi: Bakan Akdağ: Avrupa 16 Nisan'dan sonra yanlışından dönecek

Bakan Akdağ: Avrupa 16 Nisan'dan sonra yanlışından dönecek

Bakan Akdağ: Avrupa 16 Nisan'dan sonra yanlışından dönecek

SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'nin bakanlarının konuşmasına izin vermeyen ama PKK paçavraları ile mitingler yaptıran Avrupa ülkelerinin 16 Nisan'da yapılacak referandumdan sonra yanlışından döneceğini söyledi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Elazığ'dan özel uçakla Adıyaman'a geldi. Bakan Akdağ’ı, havaalanında Vali Abdullah Erin, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Ak Parti milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, bürokratlar ile STK temsilcileri karşıladı.
İlk olarak Valiliği ziyaret eden Bakan Akdağ daha sonra 'Sağlık İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantı çıkışında gazetecilere konuşan Bakan Akdağ, referandum ile yeni ve doğru bir sistemin hedeflendiğini söyledi.
Referandum ile CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ifade ettiği gibi 'hayır'da değil, güzel ve hayırlı işlerde yarışmak gerektiğini bunun da 'evet' denilerek yapılacağını anlatan Bakan Akdağ, "Türkiye'ye yeni güçlü bir hükümet sistemi gerekiyor. Türkiye gitmek istediği doğrultuda gidebiliyorsa, direksiyonun başındaki Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın birbirlerini iyi tanımaları ve birbirlerine çok iyi itimat etmelerinden kaynaklanıyor. Aksi takdirde geçmişte direksiyondakilerin birinin sağa kırması diğerinin sola kırmasıyla ülkenin ne kadar zarar ettiğini birçok kez müşahede ettik. Dolayısıyla doğru bir sistemin peşindeyiz" diye konuştu.
Avrupa ülkelerinde Türk bakanların konuşmalarının engellenmesine tepki gösteren Akdağ, Avrupa'nın içinde bulunduğu yanlıştan 16 Nisan'dan sonra döneceğini ifade ederek şöyle dedi:
"Burada anlamakta zorlandığımız, aslında anlıyoruz da Avrupa'da bazı politikacılara ve ülkelere ne olduğu Yani bugün Almanya'yı veya Hollanda'yı bu referandum neden bu kadar ilgilendiriyor Bunu iyi düşünmek lazım. Bizim ülkenin bakanlarının konuşmasına müsaade etmezken, PKK paçavraları ile mitingler yaptırmaları gerçekten bütün Avrupa'yı kastetmiyorum ama bir utanç vesikasıdır. Tarih bunları yazıyor. Bunlar ileride gerçekten pişman olacaklar, belki dönüp özür dileyecekler. Avrupa sınıfta kalmaktadır. Tabi bu yanlışlarla ilgili Avrupa'dan da sağduyu sesleri de yükseliyor. 16 Nisan'dan sonra referandumdan güçlü bir 'evet'ten sonra, bu yanlışlarından dönecekler."
Bakan Akdağ, sağlık binalarının yüzde 70'ini depreme dayanıklı hale getirdiklerini ve 2023 yılına kadar tüm yapıları depreme hazır binalar hale getireceklerini kaydetti. Akdağ, afetlerde kurtarma çalışmalarında görev alan gönüllülerin sayısının da 8 bine ulaşmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

 

DHA

Loading...