Kastamonu Haberi: Bakan Eroğlu: Cumhurbaşkanlığı sisteminde her şey hızlı yürüyecek

Bakan Eroğlu: Cumhurbaşkanlığı sisteminde her şey hızlı yürüyecek

Bakan Eroğlu: Cumhurbaşkanlığı sisteminde her şey hızlı yürüyecek

ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi geldiği zaman Türkiye'de her şey hızlı yürüyecek. Kararlar hızlı alınacak ve Türkiye'deki gelir ve refah seviyesi hızla artacak" dedi.
Bakan Eroğlu, Kastamonu'nun Tosya İlçesi'nde 22 projenin toplu açılışını yaptıktan sonra Kastamonu'da 20 projenin toplu temel atma törenine katıldı. Kuzeykent Mahallesi'nde bulunan Pazar Yeri'nde düzenlenen törende konuşan Bakan Eroğlu, Kastamonu'da halk ne istediyse yaptıklarını söyleyerek şöyle dedi:
"Ne istediyseniz hep biz ne dedik 'Evet' dedik. Şimdi 'Evet' deme sırası sizde. Bunu biz ne Recep Tayyip Erdoğan'ın nefsi, ne de Başbakanımız Binali Yıldırım'ın nefsi için istemiyoruz. Milletimizin bekası, devletimizin bekası, ülkemizin özellikle de milletimizin istikbali için istiyoruz. Bunun için özellikle Kastamonu hazır mı 'Evet' demek için yüzlerce sebep var. Ama 'hayır' demek için hiç bir sebep yok. Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi geldiği zaman Türkiye'de her şey hızlı yürüyecek. Kararlar hızlı alınacak ve Türkiye'deki gelir ve refah seviyesi hızla artacak." 
Konuşmaların ardından Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 19, Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 1 tesisin toplu temel atma töreni gerçekleştirildi. Toplam 309 milyon TL'ye mal olacak tesislerin kısa sürede bitirileceğini söyleyen Bakan Eroğlu, projelerin yakından takipçisi olacağını söyledi.

DHA

Loading...