İstanbul Haberi: Bakan Kaya: Çocuklarımıza daha güçlü bir ülke bırakmak istiyorsak “Evet” dememiz lazım

Bakan Kaya: Çocuklarımıza daha güçlü bir ülke bırakmak istiyorsak “Evet” dememiz lazım

Bakan Kaya: Çocuklarımıza daha güçlü bir ülke bırakmak istiyorsak “Evet” dememiz lazım

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Çocuklarımıza daha güçlü bir ülke bırakmak istiyorsak eğer “evet” dememiz lazım" dedi.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, 16 Nisanda yapılacak olan Referandum çalışmaları için Ak Parti Şile'de esnaf ziyareti yaptı, AK Parti Şile Teşkilatı önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.  AK Parti Şile İlçe Başkanı İlhan Ocaklı Şile Kaymakamı Salih Yüce Belediye Başkanı Can Tabakoğlu tarafından karşılanan Bakan Kaya,  ilk olarak Üsküdar caddesi üzerinde esnafları ve vatandaşları ziyaret etti ve  referandum için “evet” oyu istedi.

AK Parti Şile İlçe teşkilatı önünde toplanan vatandaşlara yaptığı konuşmada  Bakan Kaya,  "Şile olarak bizlere 15 yıldır destek verdiniz. Biz de gece gündüz demeden ülkemiz için çalıştık. Çok büyük projelere sizlerin desteğiyle imza attı ,ancak ülkemize yapılan tüm projelere engel olmaya çalışanlar oldu. Yaptığımız yapacağımız büyük projelere hep “Hayır diyenler oldu ama biz milletimize güvendik ve yılmadan çalıştık. Marmaray, Avrasya Tüneli, üçüncü köprü yapıldı. Üçüncü havalimanı inşası devam ediyor, tüp geçit devam ediyor. Sizlerin desteğiyle daha nice büyük projelere imza atacağız."

Kendisi hakkında "Avrupa Fatihi" sloganları atılan  Bakan Fatma Betül Sayan Kaya,  "Bu ülkenin iyiliğine, hayırına olan her ne varsa 'Hayır' diyenler oldu olmaya da devam ediyor. 15 Temmuz’da Türkiye  işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı. Bu ülkeyi bölmek için işgal edip bir darbe girişiminde bulundular. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın meydanlara inin çağrısıyla, siz değerli İstanbullular, yurdumuzun dört bir yanında meydanlara indiniz, sokakları caddeleri doldurdunuz, tanklara meydan okudunuz. Bizler Seyit Onbaşıların, Nene Hatunların torunları olarak 15 Temmuz gecesi Şehitler Köprüsünde, Genelkurmay Başkanlığı’nda, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde, Ankara Emniyeti önünde, Atatürk Hava Limanında Esenler de birçok yerde şehitler verdik. Allah o şehitlerimizden razı olsun, tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. "

Ancak İstanbul’da Ankara’da attıkları bombalar ile bu milleti korkutacaklarını sananların unuttukları bir şey vardı " diyen Bakan Kaya, "Bu millet nasıl ki Çanakkale’de bir destan yazdıysa, Milli Birlik ve beraberliğini koruduysa 15 Temmuz’da da bir “Destan yazmıştır dedi. 15 Temmuzda tarihi bir ders veren bu Millet şimdi de 16 Nisan milletimiz için tarihi bir dönüm noktasıdır."

Bakan Kaya, "Şimdi biz istiyoruz ki bu istikrarlı yönetim anlayışını Türkiye’nin sistemi haline getirelim Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle, güçlü bir yönetim anlayışıyla Türkiye’de sürekli kılalım artık iktidarlarda hangi parti gelirse gelsin, koalisyonsuz, güçlü iktidarlarla Türkiye çok daha güçlensin" diye konuştu.

 BU GÜN AVRUPADA “HAYIR”KAMPANYALARINA İZİN VERİLİYOR…
"Biz eğer Avrupa’da sizlerin desteği olmasa, o dik duruşu sergileyemezdik" diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, şöyle konuştu:

"Ülkemiz büyüdükçe, istikrarı arttıkça ne yazık ki içimizdeki düşmanlar da artmakta. Bu gün Avrupa’da “Hayır Kampanyalarına” izin verilmektedir. İsviçre’nin Bern kentinde sayın Cumhurbaşkanımızı hedef gösteren Cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayanmış posterlerde terör örgütleri mensupları "Hayır" kampanyası yapıyor ve bunlara izin veriliyor. Almanya’da terör örgütleri "Hayır" kampanyası yapıyor, onlara da izin veriliyor. Ancak benim Bakan arkadaşlarım ve ben gittiğimde Dışişleri Bakanımızın uçuş izni iptal edildi. Biz Konsolosluk binasına dahi sokulmadık, saatlerce araç içerisinde bekletildik. Ülkemize geri dönmemizi istediler ama 'biz vatandaşlarımızla buluşmadan buradan geri dönmeyeceğiz' dedik.
Bizim için oraya gelen vatandaşlarımızla yeni sistem hakkında bir araya gelecektik. Gayet barışçıl bir vaziyette bir araya gelen vatandaşlarımızla bir araya gelecektik.Ama bize vatandaşlarımıza 'Atlarıyla İtleriyle' saldırdılar. Hani Demokrasi anlayışı, hani toplanma özgürlüğü, hani konuşma özgürlüğü Bize parmak sallayarak kadın haklarından bahseden Avrupa, Hollanda,  “Kadın Bakanı nasıl bir tehdit olarak gördüyse, silahlarını üzerlerimize doğrulttular ve bizim orada vatandaşlarımızla buluşmamıza izin vermediler. Niçin bu ülkeler bu kadar korkuyor bizim "Evet" kampanyalarımızdan. Sandık başına gittiğimizde bir kez daha gücümüzü pekiştirelim. Türkiye’nin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olan Batı niçin "Evet" kampanyalarını engelledi"

BUNLAR BU ÜLKENİN HAYIRINA BU GÜNE KADAR BİR ŞEY İSTEDİLER Mİ
Bakan Fatma Betül Sayan Kaya,"Terör örgütleri, Kandil ne diyor  “Hayır” diyor. Eğer Kandil, İmralı "Hayır" diyorsa bunlar bugüne kadar, bu ülkenin hayrına bir şey istediler mi Tabii ki hayır. Onlar "hayır" diyorsa demek ki "hayır"da, hayır yok bunu anlamamız lazım" dedi.  Bakan Kaya, " Batının Terör örgütleriyle birleştiği bir kampanya ortada bunu anlamayanlara anlatalım 18 maddeyi de anlatalım, Burada Türkiye’nin geleceği güzel şeyler var. Çocuklarımıza daha güçlü bir ülke bırakmak istiyorsak eğer “Evet” dememiz lazım" diye konuştu.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya konuşmasının ardından Şile caddelerinde esnaf ziyareti yaptı, yolda karşılaştığı küçük çocuklara hediyeler verdi,  aileler ile anı ı çektirdi.
Kaya, daha sonra, Engelsiz Şile Mesleki Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, burada kalanlarla sohbet etti, ailelerinin sorunlarını dinledi.

 

DHA