İstanbul Haberi: Bakan Kaya Üsküdar'da park açılışına katıldı

Bakan Kaya Üsküdar'da park açılışına katıldı

Bakan Kaya Üsküdar'da park açılışına katıldı

 

 

 

Gülseli KENARLI Akın ÇELİKTAŞ/İSTANBUL, (DHA) AİLE  ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Üsküdar'da Şehit Cengiz Hasbal parkının açılışını yaptı.

Bakan Kaya, Üsküdar Küplücü'de, darbe girişiminde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde şehit olan Cengiz Hasbal'ın ismini verildiği parkın açılışını gerçekleştirdi. Programa, Cengiz Hasbal'ın eşi Çiğdem Hasbal ile çocukları Enes Arda ve Emin Talha ile vatandaşlar katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Bakan Kaya, “Benim ve bakan arkadaşlarımın vatandaşlarımızla buluşmak için tutulan salonlarını sudan sebeplerle iptal eden batı, 'Hayır' kampanyalarına açık bir şekilde destek veriyor. Burada durup düşünmemiz gerekiyor. 'Hayır' kampanyalarına izin veren Avrupa, 'Hayır'ı desteleyen bir Avrupa var, Kandil var, İmralı var. 16 Nisan'ın önemini buradan anlayabiliriz. Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden, yükselmesinden rahatsız olanların hepsi 'Hayr' tarafında yer alıyor. Bu ülkenin hayrına bir şey istemiyorlar aslında. Ama biz bütün bu kampanyalara rağmen bu ülkeyi güçlü bir şekilde büyütmeye kararlıyız. Bu yüzden 16 Nisan'a kadar durmadan çalışmaya da kararlıyız" dedi.

Bakan Kaya konuşmasının ardından parkın açılış kurdelesini kesti.

DHA

Loading...