Kayseri Haberi: Bakan Özhaseki: Mevcut sistem kavga üretiyor (2)

Bakan Özhaseki: Mevcut sistem kavga üretiyor (2)

Bakan Özhaseki: Mevcut sistem kavga üretiyor (2)

'ABDULLAH BEY'İ DAVET EDERİZ'
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de katıldığı yerel televizyonların ortak yayında kendisine sorulan, referandum nedeniyle pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da konuşmacı olarak katılacağı Kayseri mitingine kimlerin geleceği yönündeki soruya, "Kimlerin geleceğini bilme imkanımız yok. Ama davet ederiz biz tabi. Abdullah Bey'i davet ederiz. Ama Davutoğlu'nu davet ederler mi bilmiyorum. Onu genel merkez ayarlıyor. Ama Cumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın katılacağı kesin" dedi.
Kerkük’teki bayrak tartışmasıyla ilgili Özhaseki, "Kerkük ile ilgili ne kadar olumsuz hadise gerçekleşirse, o büyük uçaklarla seyahat eden Arap liderleri sesini çıkarmayacak. Yine sesi Türkiye çıkaracaktır’’ dedi. Camilerle ilgili düzenlemeler yapıldığına dikkati çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Bundan böyle kaçak cami olmayacak. Kimse kendi başına cami yapamayacak. Belediyelerden ruhsat almadan cami yapımına başlamayacak’’ diye konuştu.
'GALATASARAY KONGRESİNDE ŞOV YAPILDI'
Mehmet Özhaseki, çocukluğunda Galatasaray’a sempati duyduğunu 20 yıldan beri de sıkı bir Kayserispor taraftarı olduğunu belirterek, ‘’Alınan kararlar beni üzdü. Çocukluğunda Galatasaray'ı tutan ve son 20 yıldır Kayseri'yi tutan biri olarak Galatasaray’ı gönlümden sildi. Siyasi bir şova döndü. Vatan kurtaran aslanlar gibi görüntü vermeleri beni üzdü. Ak Parti'ye karşıtlık üzerine kampanyaya dönüştürecek kadar değişik davranışta bulursanız size yan yana bakarlar. Benim Galatasaray sempatim yok oldu. Hakan Şükür ve Arif bunu saklamadı. Onlar parasını alıp kaçtılar. Yurt dışında keyif çatıp para yiyorlar. Galatasaray yönetimi hatalarını anlamaya çalıştı’’ dedi.
'BİZİM SOSYAL DEMOKRATLAR 7 KOCALI HÜRMÜZ GİBİ'
CHP’nin  referandumdaki tutumunu da eleştiren Mehmet Özhaseki, ‘’Her yerde sağ muhafazakar ve sosyal demokratlar seçimleri kazanır veya atbaşı gider. Bizim sosyal demokratlar 7 kocalı Hürmüz gibiler. Sosyal Demokratlar devrimden, değişimden yanadır, bizimkiler her şeye hayır diyorlar. Sevilmek gibi bir durumları yok. Millette sevdiğine değil, sevdiğine oy verir" şeklinde konuştu.
'MHP’LİLER EVET DER'
Özhaseki, kendisinin siyasete girmeden önce Ülkücü olduğunu hatırlatan gazetecilerin MHP’deki muhaliflerin durumuna ilişkin bir başka soruya da ‘’MHP muhalifleri ile MHP Genel merkezi  içinde bir genel başkanlık savaşı verildi. O nedenle fikir beyan etmem doğru değildir. Bana göre, MHP'de milli damar keskindir. Türkiye'yi düşünmek gibi bir kaygıları vardır. Rahmetli Türkeş de iki başlılığı istemiyordu. O nedenle birçok MHP’linin 'evet' diyeceğini tahmin ediyorum" yanıtını verdi. Bakan Özhaseki, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki tartışmaları halk aşıklarının karşılıklı atışmasına benzetti. "Meclis mevcut bu parlementer sistemde kanun yapmıyor. Atışmalar, karşılıklı sataşmalar ve engellemelerle meclis asli görevi olan kanun çıkartmıyor’’ diye tamamladı.
 

DHA