Hatay Haberi: Bedensel engelli evlenme vaadi ile dolandırıldı

Bedensel engelli evlenme vaadi ile dolandırıldı

Bedensel engelli evlenme vaadi ile dolandırıldı

ADANA'da bedensel engelli 50 yaşındaki Ali Durmuş, 7 bin lira başlık parası verip nikahsız evlilik yaptığı kadının 500 TL, 1 yüzük, 1 küpe ve cep telefonu alıp kaçtığını ileri sürdü.
Kozan'da annesi ile birlikte yaşayan Ali Durmuş, yakınlarına evlenmek istediğini söyledi. Durmuş'un bir yakını, Hatay'da yaşayan ve adının Esma olduğunu söylediği kadının evlenmek için uygun olduğunu söyledi. Hatay'dan gelen Esma ile ağabeyi, Durmuş'un evine misafir oldu. Çift evlilik kararı alınca Ali Durmuş, resmi nikah için müracaat edip, kadının 'ağabeyim' diye tanıttığı kişiye 7 bin lira başlık parası verdi. 5 gündür dini nikahlı birlikte yaşayan kadın, hasta olduğunu söyleyip, Ali Durmuş ile Adana'ya geldi.
Yüreğir Otogarı'nda otobüsten inen çift, bir pastaneye oturup çay söyledi. Bu sırada tuvalete giden Durmuş, geri döndüğünde kadını bulamadı. Tüm aramalara rağmen kadına ulaşamayan Durmuş, polisten yardım istedi.
Bu güne kadar hiç evlilik yapmadığını söyleyen Ali Durmuş, "Bir tanıdığım, başka bir tanıdığının aracılığı ile kadını ve ağabeyini getirdi. Tanıştık, evlenmek için ağabeyi olduğunu söyleyen adama 7 bin lira verdim. Dini nikahı kıydık bir yüzük ile küpe de taktım. Hasta olduğunu söylediği için birlikte olmadık, bu gün de Kozan'dan doktora geldik. Yanında bir poşet verdi, içinde 500 lira para bulunuyordu. Tuvalete girdim, çıktığımda yoktu. Giderken cep telefonumu da götürmüş" diye konuştu.
Polis, bedensel engelli Ali Durmuş'un dolandıran kadını arıyor.

DHA

Loading...