İstanbul Haberi: CHP'li Erdem: Evet diyenler Barzanici diyebilir miyiz

CHP'li Erdem: Evet diyenler Barzanici diyebilir miyiz

CHP'li Erdem: Evet diyenler Barzanici diyebilir miyiz

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, "Barzani 'evet' diyor. 'Evet diyenlerin hepsi Barzanici' diyebilir miliyiz İster evet, ister hayır de. Gel vicdanının sesini dinle" dedi.
CHP Milletvekilleri Eren Erdem, Gülay Yedekci ve Ali Haydar Hakverdi, referandum çalışmaları kapsamında Düzce'nin Akçakoca İlçesi'nde otobüsün üzerinden halka hitap etti. Erdem, Başbakan Binali Yıldırım'ın referandumda 'hayır' oyu kullanacağını savunarak, "Ben hala başbakandan niye evet diyeceğini duyamadım. 'Bu maddeden dolayı evet demek lazım' demedi. Barzani 'evet' diyor. Şimdi biz şunu söyleyebilir miyiz; Barzani evet diyor. Evet diyenlerin hepsi Barzanici. Tercihinden evet diyorlar. İster evet, ister hayır de gel vicdanının sesini dinle. Bu yetkileri bir kişiye verme. O kişiyi çok sevsen de bu yetkiler herkese hata yaptırır. Herkese yanlış yaptırır. Memleketin huzurunu bozar. Gel başbakan başbakanlığını yapsın, cumhurbaşkanı cumhurbaşkanlığını yapsın" dedi.
İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci de "Ülkemiz bölünmesin diye buradayız. 18 maddelik anayasa değişikliğini getirdiler. Sz şimdi ülkemiz uçurumdan aşağıya yuvarlansın mı yuvarlanmasın mı karar vereceksiniz. Biz hayır diyoruz. Neden hayır diyoruz. Ülkemizin birliği, beraberliği, kardeşliği zarar görmesin diye hayır diyoruz. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen insanlar var. Buna izin verecek misiniz 7 düvele diz çöktüren Gazi Mustafa Kemal'in torunlarıyız. Biz ülkeyi kimsenin tek adamlığına, diktatörlüğüne bırakmayacağız. Hep üst akıldan bahsediyorlar. Biz de diyoruz ki o üst akıl mı hazırladı bu anayasa metnini. Biz bir zihniyete karşıyız. Biz bir kişiye karşı değiliz" diye konuştu.
Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi de 'hayır' çalışması yapanlara ülkede izin verilmediğini söyleyerek, "Gencecik çocuklar gözaltına alınıyor. Hayır mitingleri engelleniyor. Hayır mitingi yapmak isteyenlerin işletme sahiplerince mitingleri iptal ediliyor, ışıkları kapatılıyor. Her tarafta hayır çalışması yapan arkadaşlarımız, yurttaşlarımız engelleniyor, çalıştırılmıyor. Her türlü zorbalığa, zulme rağmen ülkemize barışı, birliği getirecek ve ülkemizi aydınlığa taşıyacak 'hayır'ı hep beraber kazanacağız" dedi.

 

 

DHA