Denizli Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni yapacağı Denizli'ye havayoluyla geldi.
Denizli Büyükşehir Belediye binası önündeki 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda toplu açılış yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 12.30'da, havayoluyla Denizli'nin Çardak Havalimanı'na geldi. Helikopterle il merkezine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı'nın ziyareti nedeniyle kentte alınan güvenlik önlemleri kapsamında, çevre illerden gelenlerle birlikte 3 bin 700 polis görev yapıyor. Vatandaşlar toplu açılış töreni için alana saat 12.00'den itibaren alınmaya başlandı. Tören alanına girenlere su, şapka, bayrak, sandviç ve ayran dağıtıldı. Alana dışarıdan getirilen hiçbir yiyecek ve su şişesi ise alınmıyor.
Bu sabah Valilik'te bulunan İlçe Nüfus Müdürlükleri'nin kapalı olduğunu belirten yazılar, polis barikatlarının üzerine asıldı.
ODA VE SENDİKALARDAN ELEŞTİRİ
Yazılı açıklama yapan Denizli Tabip Odası Başkanı Gökhan Önem, kamu hastaneleri ve üniversite hastanesinde özellikle taşeron olarak çalışan personele toplu açılış törenine katılmaları için baskı yapıldığını; personel, acil tıp teknisyeni ve hemşireler için araç kaldırıldığını; törene katılmamaları halinde işten çıkarılacakları tehdidinde bulunulduğu yolunda çok sayıda telefon aldıklarını öne sürüp, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay ise sendikalarına bazı okullarda okulların tatil edildiği, öğretmenlere idareciler tarafından öğrencileri okula gelmemeleri konusunda uyarmaları yönünde telkinde bulunulduğu bilgileri geldiğini belirterek, referanduma öğrencilerin alet edilmemesi gerektiğini söyledi. Yazılı açıklama yapan Özbay, Milli Eğitim Müdürü'nü uyardıklarını, sendikalarına bağlı öğretmenlerin görevlerinin başında derste olacaklarını belirtti.
DEV PANKARTLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingi yapacağı alanın karşısındaki binalara, dev pankartlar asıldı. 'Büyük ustamız Denizli sizin eseriniz', 'Her zaman seninle Olceez. Evet deyip Durceez geri', 'Çıktığın kutlu yolda her zaman seninleyiz' reis', Dik dur eğilme bu millet seninle', 'Milletin hizmetkarı büyük liderimiz, Denizli'mize hoş geldiniz', 'Olimpos dağının çocukları varsın titresinler, Hira dağının evlatlarının dirilişini izlesinler', 'AK gençlik her zaman seninle gurur duyuyor', 'Seninle yürüdük, seninle büyüdük, seninle başardık' ve '15 Temmuz'da Denizli halkı bu meydanda sizin yanınızdaydı' yazılı pankartlar dikkati çekti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayrıca mitingte, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz şehitleri için meydana yaptırılan anıtın açılışını yapacağı, yanına ise çınar dikimi yapıp can suyunu vereceği öğrenildi.
 

 

DHA

Loading...