İzmir Haberi: Denetim noktasındaki araca çarpınca yakalandı

Denetim noktasındaki araca çarpınca yakalandı

Denetim noktasındaki araca çarpınca yakalandı

İZMİR'in Menderes İlçesi'nde, jandarma denetim noktasındaki bir otomobile çarpıp kaçan motosikletli, jandarmanın takibi sonucu yakalandı. Motosikletin arkasındaki plastik kasada, Seferihisar İlçesi'ndeki bir liseden çalındığı belirlenen eşyalar çıkınca, sürücü gözaltına alındı.
Menderes İlçe Jandarma Komutanlığı Özdere Asayiş Timleri bugün kentte denetim noktası oluşturdu, şüpheli gördüğü araçları kontrol etmeye başladı. Durdurulan bir otomobil kontrol edilirken, 25 yaşındaki Ş.A. yönetimindeki motosikletle, incelenen bu araca çarpıp kaçtı. Bunun üzerine motosikletlinin peşine düşen ekipler, Ş.A.'yı yakalayarak gözaltına aldı. Motosiklette yapılan aramada, arkasındaki plastik kasada, 3 dizüstü bilgisayar, 4 kamera ve makinesi ele geçirdi.
Yapılan araştırmada, motosiklette bulunan bilgisayarlar, kamera ve makinelerinin Seferihisar İlçesi'ndeki Salih Değerli Çok Programlı Lisesi'nden çalındığı belirlendi. Çalıntı malzemeler okula teslim edilirken, gözaltındaki Ş.A.'nın işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

 

DHA