Denizli Haberi: Erdoğan'a hazırlık için 'Denizli Atatürk Stadı' tabelası söküldü (2)

Erdoğan'a hazırlık için 'Denizli Atatürk Stadı' tabelası söküldü (2)

Erdoğan'a hazırlık için 'Denizli Atatürk Stadı' tabelası söküldü (2)

TEPKİLER ÜZERİNE YERİNE ASILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kente gelişinde konvoyundaki otobüslerin geçişinde sorun yaratacağı iddiasıyla stat önündeki 'Denizli Atatürk Stadyumu' tabelasının kaldırılması kentte büyük tepki görünce, yeniden yerine konuldu. Otobüslerin rahat giriş çıkış yapması içir tabelanın seviyesi yükseltildi.
CHP'LİLERDEN AÇIKLAMA
'Denizli Atatürk Stadyumu' tabelasının kaldırılmasına tepki gösteren CHP'liler stat önünde protestoda bulundu. CHP İl Başkanı Teoman Sancar, tabelanın sökülmesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, "Atatürk adının ciddiyetsizce sökülmüş olması ve dün geceden bu yana kafa karıştıran açıklamalar, yetkililerin vatandaşımızdaki Atatürk hassasiyetini anlayamadıklarından kaynaklanıyor. Yıllardır stadımızın girişinde yer alan ve Atatürk Stadı olarak gönüllerimize yazdığımız Atatürk'ümüzün yer aldığı bu tabelanın toplumun vicdanını incitmeden, insanları germeden, kafalarda şüphe yaratmadan, yarım saatlik bir tamiratla çözülebileceği bir şekilde yapılması gerekirken dün gece alelacele çekicilerle sökülmüş yerinden kaldırılmıştır" dedi.
Vali Ahmet Altıparmak ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin tabelanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sonrası asılacağını söylediklerini hatırlatan Sancar, "Bu konudaki yetkililerin şaşırtıcı beyanlarının yanında, alelacele bu tabelanın yerine takılıyor olması CHP'nin, Atatürkçülerin, duyarlı ve sorumlu vatandaşların başarısıdır" diye konuştu.
CHP İl Başkanı Teoman Sancar, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Vali Ahmet Altıparmak'ı suçlarken, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilimize ziyareti öncesi insanların hassasiyetiyle vatanseverliğiyle, Atatürkçülüğüyle oynuyorsunuz. Neden insanlara yanlış beyanlarla kafa karıştırıyorsunuz Amacınız nedir Buradan otobüs geçirmek mi yoksa Atatürk'ün ismini görmek istememek midir, sebebi nedir" diye konuştu.

DHA