Erzurum Haberi: Erzincan'da teröristlerin sığınakları imha edildi

Erzincan'da teröristlerin sığınakları imha edildi

Erzincan'da teröristlerin sığınakları imha edildi

ERZİNCAN’ın Kemah İlçesi kırsalında PKK terör örgütüne yönelik jandarma özel harekat, komando ve korucuların katıldığı kapsamlı operasyonda teröristlere ait barınak ve sığınma alanları imha edildi. Operasyonda kobra helikopterleri de havadan destek verdi.
Erzurum Jandarma Bölge Komutanlığı koordinasyonunda, Erzincan İl Jandarma Komutanlığı tarafından 25-27 Mart 2017 tarihleri arasında , Erzincan-Kemah İlçesi Munzur-Mercan Dağları Dereşoran Vadisi bölgesinde helikopter destekli operasyon, jandarma özel harekat, komando timleri ve güvenlik korucularının katılımıyla gerçekleşti. Operasyona 2008 yılında meydana gelen ve 9 askerin şehit olduğu mayınlı saldırıda ağır yaralanan ve 7 yıl sonra tedavi gördüğü hastanede şehit olan dönemin Kemah İlçe Jandarma Komutanı Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül 17-08 Operasyonu adı verildi.
Sarp arazide, yoğun kar örtüsü altında başarı ile gerçekleşen operasyonda, drone yardımı ile de havadan görüntü alındı. Bölücü terör örgütü mensuplarının muhtemel barınma ve sığınma alanları tespit edildikten sonra kobra helikopterlerinin de desteği ile imha edildi.

 

DHA