Antalya Haberi: Eş katili ifade değiştirdi: Aldatıldığım için öldürdüm

Eş katili ifade değiştirdi: Aldatıldığım için öldürdüm

Eş katili ifade değiştirdi: Aldatıldığım için öldürdüm

ANTALYA'da annesi için 4 bin lira kredi çektiği gerekçesiyle eşi 28 yaşındaki Fatma Kızılçelik'i öldüren 32 yaşındaki Osman Kızılçelik, aldatıldığı için cinayeti işlediğini, ancak aileler arasında kavga çıkmaması için poliste farklı ifade verdiğini ileri sürdü.
Antalya'da bir giyim mağazasında tezgahtar olarak çalışan Fatma Kızılçelik'in öldürülmesiyle ilgili eşi Osman Kızılçelik'in tutuklu yargılandığı davaya Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Davanın dördüncü duruşmasında tutuklu Osman Kızılçelik ile öldürülen Fatma Kızılçelik'in annesi Selma Taşkıran ile tarafların avukatları hazır bulundu.
Sanık Osman Kızılçelik savunmasında, eşini kredi çektiği için değil, "Seni artık sevmiyorum. Sen uyuduktan sonra en yakın arkadaşın Caner ile görüşüyorum" sözleri üzerine boğazını sıktığını ileri sürdü. Polisteki ifadesinde neden bunu söylemediği sorusuna da Kızılçelik, "Ben aileler arasında kavga çıkacağını bildiğim için polisteki ifademde eşimin Caner ile olan telefon kayıtlarını, yani aldatıldığımı ilk defa polis karakolunda öğrendiğimi söylemiştim. Aileler arasında kavga çıkmasın diye karakolda farklı beyanda bulunmuştum" dedi.
Duruşma ertelendi.

DHA

Loading...