Hatay Haberi: Eski eş kurbanı anne kız gözyaşlarıyla toprağa verildi

Eski eş kurbanı anne kız gözyaşlarıyla toprağa verildi

Eski eş kurbanı anne kız gözyaşlarıyla toprağa verildi

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde 29 yaşındaki Gökhan Yıldız'ın barışmayı kabul etmemesi üzerine öldürdüğü eski eşi 28 yaşındaki Esra Yalçın ile 5 yaşındaki kızı Beren'in cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazede genç kadının annesi Aliye Yalçın, "Beren'ime nasıl kıydın O senin yavrundu" diyerek gözyaşı döktü.
Adana Adli Tıp Kurumu'nda otopsilerin tamamlanmasının ardından cenazeler İskenderun Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Esra Yalçın ile küçük Beren'in cenazesi bu sabah İsmet İnönü Mahallesi'ndeki ağabeyinin evinin önüne götürüldü. Burada helallik alınmasının ardından Süleymaniye Camii'ne getirilen anne kız için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Ağabey Okan Yalçın, tabutların başında "Canlarım, kuzularım benim. Size nasıl kıydılar. Hakkınızı helal edin" diye gözyaşı döktü. Tabutlar cenaze aracına konulduğu sırada otomobilden çıkan Esra Yalçın'ın annesi Aliye Yalçın, Gökhan Yıldız'a tepki göstererek, "Beren'ime nasıl kıydın Senin yavrundu o. Gavur olan yapmaz" dedi.
Daha sonra anne kızın cenazesi Şekere Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.
İşlediği cinayetlerin ardından kendine de bıçakla zarar vererek hayatına son vermek isteyen Gökhan Yıldız ise hastanedeki tedavisinin ardından polis tarafından gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusu süren Yıldız, Adliye'ye sevk edilecek.

DHA