Sözcü Plus Giriş

Eskişehir Haberi: Eskişehir'de uyuşturucu imalatçısı yakalandı

Eskişehir'de uyuşturucu imalatçısı yakalandı

14:08 -
Eskişehir'de uyuşturucu imalatçısı yakalandı

ESKİŞEHİR'de polisin düzenlediği operasyonda, evinde kurduğu laboratuvar ortamında uyuşturucu madde üretimi yapan 27 yaşındaki E.K.'yı suçüstü yakalayıp gözaltına aldı.
Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şubesi ekipleri kent merkezinde oturan E.K.'nin evine baskın düzenledi. Eğitilmiş 'Leydi' adlı polis köpeği ile yapılan operasyonda hintkenevirini evinde kurduğu laboratuvar ortamında uyuşturucu maddelerle karıştırıp değişik uyuşturucu madde elde ettiği öne sürülen E.K. gözaltına alındı. E.K.'nin evinde yapılan aramada 200 gram 'skunk' adlı esrar maddesi, uyuşturucu maddeleri muhafaza etme işleminde kullanılan 130 poşet, 2 hassas terazi, uyuşturucu maddelerin içinde saklandığı 5 kavanoz, ev içerisinde uyuşturucu imal etmek için sera şekilde kurulmuş olan çadır, çadır içerisinde elektronik aksamlar, ampuller, hintkeneviri bitkisinin köklerini güçlendirmede kullanılan ilaçlar, havalandırma ve aydınlatma cihazları, ısıölçer termostatlar, uyuşturucu bitkileri ve tohumları ile ilgili kataloglar, sera için kullanılmaya hazır toprak ve saksılar ele geçirildi.
Şüpheli E.K.'nin sorgulamasının tamamlanmasından sonra 'Uyuşturucu madde ticareti ve uyuşturucu madde imalatı yapmak' suçlarından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more