Trabzon Haberi: FETÖ’den tahliye edilen eski başkan, itiraz üzerine yeniden tutuklandı

FETÖ’den tahliye edilen eski başkan, itiraz üzerine yeniden tutuklandı

FETÖ’den tahliye edilen eski başkan, itiraz üzerine yeniden tutuklandı

RİZE'nin Çayeli İlçesi'ne bağlı Büyükköy Beldesi'nin Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettikten sonra Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu suçlamasıyla tutuklanan Mustafa Külünkoğlu, 5 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. Savcılığın itirazı üzerine gözaltına alınan Külünkoğlu yeniden tutuklandı.
Rize Sanayici İşadamları Derneği'nde (RİSİAD) bir dönem başkanlık yapan, Büyükköy Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Külünkoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı kesimlerce cemaate yakınlığı nedeni ile eleştirilmeye başlandı. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünkoğlu da sosyal medya hesabından bir süre önce yaptığı paylaşımla, akrabası olan Belediye Başkanı Mustafa Külünkoğlu'nu kastederek, "Sülaleme mensup ve halen bir makamda görev yapan, hakkında FETÖ örgütü üyeliği ve yöneticiliğine ilişkin bilgi dolaşan kişi devlete gidip teslim olmalı ve de ihanet örgütüne ilişkin bildiği ve yaşadıklarını ifade etmelidir. Vatana ihanetin akrabası, arkadaşlığı olamaz. Ve bu kişileri korumadım korumayacağım" ifadelerine yer verdi.
İSTİFA ETTİ, TUTUKLANDI
Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa Külünkoğlu, Eylül ayında yaptığı yazılı açıklama ile 2.5 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından gözaltına alınan Külünkoğlu tutuklandı. Hakkında örgüt yöneticiliğinden dava açılan Külünkoğlu, 5 ay cezaevinde kaldıktan sonra çıktığı ilk duruşmada tahliye edildi.
Rize Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Trabzon 1’inci Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı itiraz sonucu hakkında yeniden gözaltı kararı verilen Mustafa Külünkoğlu, dün akşam gözaltına alındı. Rize Adliyesİ’ne sevk edilen Külünkoğlu tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi'ne konuldu.

DHA

Loading...