Muğla Haberi: Hırsızlıktan yakalanan ve 'Aşeriyorum' diyen kadın tutuklandı

Hırsızlıktan yakalanan ve 'Aşeriyorum' diyen kadın tutuklandı

Hırsızlıktan yakalanan ve 'Aşeriyorum' diyen kadın tutuklandı

MUĞLA'da, hırsızlık amacıyla girdiği ileri sürülen bir evde ev sahibi tarafından odaya kilitlenerek polise teslim edilen ve ifadesinde "Hamileyim, aşeriyorum. Canım çağla çekti onun için eve girdim" diyen 45 yaşındaki M.K. tutuklandı.
Hırsızlıktan sabıkalı M.K. dün saat 14.30 sıralarında, 35 yaşındaki Hüseyin Topcu'nun Muğla'nın merkez Menteşe İlçesi Orhaniye Mahallesi'ndeki evinin çelik kapısını, kilidini zorlayarak açıp, içeri girdi. Evde uyuyan Topcu, gürültü üzerine uyandı ve bir kadının oturma odasındaki çekmeceleri karıştırdığını fark etti. Kadını odaya kilitleyen Hüseyin Topcu, polise haber verdi.
Olay yerine gelen polis ekipleri, gözaltına aldıkları kadının, hırsızlıktan 12 suç kaydı bulunan M.K. olduğunu tespit etti. Eve hırsızlık amacıyla girmediğini öne süren M.K.'nın polislere, "Hamileyim, aşeriyorum. Canım çağla çekti. Onun için buradayım" dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık kontrolünden geçirilen, hamile olmadığı belirlenen M.K., bugün sevk edildiği adliyede tutuklandı.

DHA