İstanbul Haberi: Kadın cinayetine ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi…

Kadın cinayetine ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi...

Kadın cinayetine ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi…

EŞİNİ öldürüp kayınvalidesini yaraladığı silahı başına dayayıp tetiğine basan koca, hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkarıldı. Koca olay günüyle ilgili soruları tek bir cümleyle yanıtladı : Hiçbir şey hatırlamıyorum.
Avcılar 48 gün önce ailevi sorunlar yaşadığı 25 yaşındaki eşi Fatoş Mutlugüneş'i tabancayla öldürdüğü ve kayınvalidesi Sabiha Bayram'ı (55) da yaraladığı iddia edilen Tanju Mutlugüneş'in (27) ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi. Tutuklu olan Tanju Mutlugüneş'in ifadesinde "Olay gününe ilişkin hiçbir şey hatırlamıyorum" dediği de iddianameye yansıdı.

İDDİANAMEDE OLAY GÜNÜ ANLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle oldu: Avcılar'da 8 Şubat 2017 tarihinde şüpheli Tanju Mutlugüneş, ailevi sorunlar yaşadığı eşi Fatoş Mutlugüneş ve kayınvalidesi Sabiha Bayram ile tartıştı. Tartışma sonrasında şüpheli Tanju Mutlugüneş yanında taşıdığı zigzauer marka 9 mm çaplı tabanca ile eşi Fatoş Mutlugüneş'in kafasından ve vücudunun değişik bölgelerinden vurmak suretiyle öldürdü. Aynı silahla kayınvalidesi müşteki Sabiha Bayram'a da ateş etmek suretiyle yaralayan Tanju Mutlugüneş aynı silahı başına dayayıp tetiğe basarak intihara teşebbüs etti. Fatoş Mutlugüneş olay yerinde hayatını kaybederken, yaralanan Sabiha Bayram ile Tanju Mutlugüneş ise hastaneye kaldırıldı.

"OLAY GÜNÜNÜ HATIRLAMIYORUM"

Tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edilen ve 6 Mart'ta ifadesi alınan Tanju Mutlugüneş, "Benim telefon bayiliğim vardır. Bitişik iş yerini de bayan kuaförü olarak eşimin talebi üzerine açmıştım. Ancak aradan geçen zaman içerisinde eşim işyerini açmamaya başladı. Kayınvalidem de sürekli aile işlerimize karışmaktaydı. Bu nedenle ailevi sorunlar yaşıyorduk. Olay gününü ise hatırlamıyorum. Olayda kullandığım tabancamın ablamın eşi olan enişteme ait olduğu söyleniyor ama onu da hatırlamıyorum. Olayın oluşuna ilişkin söyleyebileceğim başka bir şey yoktur. Atılı suçlamalara ilişkin söyleyeceğim herhangi bir şey yoktur. Çünkü bilmiyorum" dedi. İfadesinin ardından Tanju Mutlugüneş çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İSTENEN HAPİS CEZALARI

Soruşturma sonunda Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Tanju Mutlugüneş'in "Eşi kasten öldürmeö suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, "Kayınvalideyi kasten silahla yaralama" ve "6136 sayılı kanuna muhalefetö suçlarında da 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istedi. İddianame kabul edilirse şüpheli Tanju Mutlugüneş önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

 

DHA

Loading...