İstanbul Haberi: Kaymakamdan evlerinde sağlık hizmeti alan yaşlılara ziyaret

Kaymakamdan evlerinde sağlık hizmeti alan yaşlılara ziyaret

Kaymakamdan evlerinde sağlık hizmeti alan yaşlılara ziyaret

AVCILAR Kaymakamı Hulusi Doğan, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 663 yatağa bağımlı, yaşlı veya engelliye evde sağlık hizmeti verilen belirterek "Başlarında doktor bulunan ekiplerimiz her gün en az 20 eve uğrayarak onları muayene ediyor" dedi.
Kaymakam Hulusi Doğan, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Şeniz Kavak ile birlikte 1 doktor ve hemşire ile birlikte evde sağlık hizmeti verilen Cihangir Mahallesi'nde oturan 90 yaşındaki Münevver Çakır ve Ahmet Özmen'i ziyaret etti. Çiçek verdiği yaşlı kadın ve adamın elini öperek, sohbet eden sağlık durumları hakkında bilgi alan Kaymakam Doğan, yaşlı, yatağa bağımlı hasta ve engellilere bu hizmeti verdiklerini söyledi. Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, şöyle dedi:
"18-24 Mart aynı zamanda 'Yaşlılar Haftası'. Bu vesile ile Münevver teyzemizi ziyaret ederek sağlık durumunu yerinde gördük, onunla sohbet ettik. Yaşlılara gösterilen önem ve sorunlarının çözümü için gösterilen çaba ve hizmetler toplumun uygarlık göstergesi olarak da değerlendirilmektedir. Yaşlılara daima saygı ve özen, engellilere her türlü desteği görev biliyoruz. Her gün başlarında doktor, hemşire bulunan iki ekip en az 10 evi ziyaret ederek yaşlılarımızı sağlık kontrollerinden geçirerek, gerektiğinde ilaç ve tedavileri için hizmet vermektedir. Evlerinde tepeden tırnağa muayene edilen yaşlılarımız başımızın tacıdır."

DHA