Kayseri Haberi: Kayseri'de 'yan bakma' cinayeti sanıklarına hapis cezası

Kayseri'de 'yan bakma' cinayeti sanıklarına hapis cezası

Kayseri'de 'yan bakma' cinayeti sanıklarına hapis cezası

KAYSERİ’de 'yan bakma' kavgası sonrası 30 yaşındaki Ali Akduman’ı pompalı tüfekle öldüren 24 yaşındaki Sezgin Altıntaş 15 yıl, Uğur Peltek de suça iştirakten 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanıklar Sezgin Altıntaş ve Ufuk Peltek ile öldürülen Ali Akduman’ın kardeşi Ahmet Akduman katıldı. Geniş güvenlik önlemleri altında başlayan duruşma da geçtiğimiz yıl eylül ayında meydana gelen olayı anlatan Sezgin Altıntaş, "Ali ile aramızda husumet vardı. Daha önceden kardeşi Mehmet’le beni yan bakma meselesi yüzünden dövüp bıçakladılar. Arkadaşım Ufuk Peltek’le Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ne gittik. Yanıma tehdit edildiğim için pompalı tüfeğimi aldım. Yolda otomobille giderken, Ali Akduman arabası ile arabamıza yanaştı. Bana tüfek doğrulttu. Bende panik halinde bir el havaya ateş ettim. Sonra da Ali Akduman’ın bulunduğu araca ateş ettim. Öldüğünü bilmiyorum. Çok pişmanım" dedi. Tutuklu diğer sanık Ufuk Peltek ise "Sezgin’in arabama pompalı tüfekle bindiğini bilmiyordum. Ali ,aracı ile önümü kesti. Sezgin de ateş etti. Ben başka bir şey bilmiyorum” diye konuştu.
Mahkeme, Sezgin Altıntaş’a tahrik altında adam öldürmek suçundan 15 yıl hapis cezası verirken, suça iştirak eden Uğur Peltek de 12 yıl hapis cezana çarptırıldı. Karar sonrası Ali Akduman'ın kardeşi Ahmet Akduman, kendisine göz kırptığını öne sürdüğü sanık Altıntaş'a “Son noktayı ben koyacağım" dedi.

DHA