İstanbul Haberi: Kılıçdaroğlu: Evet oyu kullanmanın vebali ağır (2)

Kılıçdaroğlu: Evet oyu kullanmanın vebali ağır (2)

Kılıçdaroğlu: Evet oyu kullanmanın vebali ağır (2)

'HUZUR İÇİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'da öğle yemeğini merkeze bağlı Susuz beldesindeki köy odasında köylülerle birlikte yedi. Yaprak sarma ve köy yemeklerinin ikram edildiği Kılıçdaroğlu, daha sonra beldede vatandaşlarla sohbet etti. 'Hayır' yazılı otobüsle 'hayır' şarkısı seslendirilerek şehir turu yapan Kılıçdaroğlu, Ticaret Borsası'na ait tesislerin önünde toplanan vatandaşlara seslendi.
Toplantı salonda yapılacakken, salon almadığı için dışarıda yapıldığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “16 Nisan'da sandığa gideceğiz. Bana bir görev düşüyor, doğruları anlatmak. Size de bu görev düşüyor. Ayrışma, bölünme zamanı değil, birlik olma zamanı. Al bayrağın altında birlik olacağız. Huzur içinde yaşamak istiyoruz, kavgadan bıktık. Bizi bölmek, ayırmak istiyorlar, buna izin vermeyeceğiz. Milli irade 550 milletvekilini seçip meclise gönderdi, niye yetkiyi verelim bir kişi feshetsin. İzin verecek miyiz" dedi.
16 NİSAN'DA HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR
16 Nisan'da herkese görev düştüğünü dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin ülkücülerine, milliyetçilerine, sosyal demokratlarına, Atatürkçülerine herkese ister güney, ister kuzeyde, ister batıda ister doğuda yaşasın, bütün vatandaşlara görev düşüyor. Sandığa gideceğiz demokrasiden, insan haklarından, bayrağımızdan, vatanımızdan, birlikteliğimizden yana birlikte hayır oyunu onurumuzla kullanacağız" diye konuştu.
BÖYLE BALLI BİR İŞİ GARİBANIN ÇOCUĞUNA VERMEZLER
Kalabalığa "aranızda anneler var. 18 yaşında çocuğunuz, torununuz varsa referandum sonrası milletvekili olacak. Olmayacak mı Niye olmayacak" diye seslenen Kılıçdaroğlu, “Diyorlar ki '18 yaşındaki genci milletvekili yapacağız. Ömür boyu askerlikten muaf olacak. İki yıl milletvekilliği yaptıktan sonra milletvekilli emekli aylığını almaya pak kazanacak', bunu söylüyorlar, niye sevinmiyorsunuz Böyle ballı bir işi garibanın çocuğuna vermezler. Kime verirler, Ankara'daki beylerin çocuklarına. Sizin çocuklarınız nereye gidecek El Bab'a, eksi 35 derecede PKK ile mücadeleye gidecek. Onların çocukları 18 yaşında milletvekili, ömü rboyu askerlikten muaf. Buna evet diyecek misiniz İnsanda biraz vicdan olur. Böyle bir olayı milletin önüne getiriyorlar ve oy istiyorlar" dedi.
'HAYIR OYU KULLANMANIN ONURUNU YAŞAYACAĞIZ'
'16 Nisan'da evet deyin, söz veriyoruz 16 Nisan'dan sonra bütün Suriyelilere vatandaşlık vereceğiz' denildiğini de söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Kabul edecek misiniz Benim evladım, benim çocuğum El Bab'a gidecek, Suriye için savaşacak, Suriye'nin beyleri Ankara'da, İstanbul'da, Afyon'da keyif çatacak. Vatandaşlık verilmesini istiyor musunuz O zaman hep beraber gideceğiz sandığa, hep beraber oyumuzu kullanacağız. Hayır oyu kullanmanın onurunu yaşayacağız" diye konuştu.
MUHTARA TEHDİT İDDİASI
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Afyonkarahisar Ticaret Borsası toplantı salonunda öğleden önce STK temsilcileri ve muhtarlarla yaptığı toplantıya katılan Türkiye Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Süleyman Akagündüz'ün Ak Parti İl Başkanı tarafından tehdit edildiği öne sürüldü. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, şöyle konuştu:
“Süleyman bey bugün genel başkanımızın toplantısına katıldı dernek başkanı olarak. Kendisi toplantıda muhtarlar olarak demokrasinin direği oldukları ve her türlü toplantıya katıldıklarını ifade etti. Toplantıdan sonra kendisini Afyonkarahisar AKP İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven aramış, 'Ne işin vardı o toplantıda Biz demokrasiyi CHP'den mi öğreneceğiz' gibi birtakım hoş olmayan laflar söylemiş. Tabi biz burada bu sıkıntıyı hep yaşıyoruz. AKP bu konuda inanılmaz baskı ve korku ortamı yaratıyor. Biz isterdik ki AKP il başkanı da gelseydi dinleseydi."

DHA