Manisa Haberi: Manisa'da 'evet' standına spreyle 'hayır' yazdılar

Manisa'da 'evet' standına spreyle 'hayır' yazdılar

Manisa'da 'evet' standına spreyle 'hayır' yazdılar

AK Parti Manisa Yunusemre İlçe Başkanlığı'nın Topçuasım Mahallesi'nde referandum için kurduğu 'Evet' standına, gece kimliği belirsiz kişiler tarafından sprey boyayla 'hayır' yazıldı.
AK Parti Manisa Yunusemre İlçe Başkanlığı'nın Topçuasım Mahallesi'ne 10 gün önce referandum için kurduğu 'Evet' standına, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından dün  gece, sprey boyayla 'Hayır' yazıldı. Evet yazılarının sprey boyayla kapatılarak 'Hayır' yazıldığı standa bu sabah gelen AK Partililer, durumu emniyete bildirerek gerekli işlemleri başlattı. AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci ve partililer, olayı kınadıklarını ve aynı hassasiyeti 'Hayır' kampanyası yürüten muhalefetten de beklediklerini söyledi. AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı İkinci, şunları söyledi:
"Yapan kimdir bilmiyoruz. İçimizdeki Hollandalılar mıdır acaba bunu yapan. Bu demokrasi mücadelemizi Yunusemre ilçemizde Yunus Emre'nin ruhuna uygun kardeşlik içerisinde yürütmekten yanayız. Bunu yapan arkadaşımız veya bunu yapan ekip kimse, buradan sesleniyorum. Böyle şeylere gerek yok. Yunusemre kardeşlik şehri. Bizler yan yana da yapabiliriz. Varsa çadırları getirsinler yanımıza kursunlar hiç önemli değil. Biz bu milletin kararını hem şimdi hem sonra razıyız. Bunu yapanları kınıyoruz. Gerekli kınamayı Manisa'da hayırı savunan muhalefetteki arkadaşlarımıza, CHP milletvekillerimize, muhalefette olan değerli büyüklerimiz ve arkadaşlarımızdan da aynı hassasiyeti bekliyoruz. Yunusemre'deki bu kardeşliğimize bir zeval gelmesini istemiyoruz. Barış içerisinde bir referandum süreci götürmek istiyoruz. Bu kınamayı tüm kesimlerden de bekliyorum." 
İlçe Başkanı İkinci, yapılan saldırı ile ilgili olarak Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne şikayette bulunduklarını belirterek, "Emniyete gerekli şikayetlerde bulunduk. Zaten MOBESE kameraları da var burada. Bunu yapan arkadaş kamerayı hesaplayamamış. Herhalde kameralardan çıkacaktır bugün yarın. İnce bir işçilik yapmışlar ama ince ruhlu birisi olmadığı kesin bunu yapan arkadaşımızın. Biz Yunusemreliler olarak ince ruhlu insanlarız. O yüzden bunu tüm teşkilat olarak kınıyoruz" dedi.

DHA