Manisa Haberi: Manisa'da FETÖ'den tutuklananların sayısı 650

Manisa'da FETÖ'den tutuklananların sayısı 650

Manisa'da FETÖ'den tutuklananların sayısı 650

MANİSA'daki Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında, 15 Temmuz darbe girişiminden bu zamana kadar kentte toplam 650 kişinin tutuklandığı açıklandı.
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda 15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklama ve gözaltılar devam ediyor. Soruşturması kapsamında bu zamana kadar 650 kamu personeli tutuklandı. Soruşturma kapsamında ayrıca 690 kişi görevden uzaklaştırılırken, 113 kamu personelinin gözaltı süresinin devam ettiği, 63 personelin idari soruşturma geçirdiği belirtildi. Soruşturma kapsamında ayrıca 477 kişinin adli kontrol, 122 kişinin ise sulh ceza hekimliklerince serbest bırakıldığı belirtildi.
Soruşturma çerçevesinde il genelinden 1944 kamu personeli ise görevden ihraç edilirken, ihraç edilen 21 kamu görevlisi ise itirazları neticesinde görevlerine iade edildi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasındaki OHAL kapsamında çıkartılan kanun hükmünde kararnameler ile il genelinde 38 dernek ile bir sendika kapatılırken, 2 bin 385 kişinin pasaportun iptal edildiği belirtildi.

 

DHA