Mardin Haberi: Mardin'de 4 dilde 'Hoşgeldin' diyen papağanı bulana 1500 lira ödül

Mardin'de 4 dilde 'Hoşgeldin' diyen papağanı bulana 1500 lira ödül

Mardin'de 4 dilde 'Hoşgeldin' diyen papağanı bulana 1500 lira ödül

MARDİN'de künefe müşterilerini, ezberlediği Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilize sözcükleri tekrarlayarak karşılayan Jago cinsi 'Şivan' adlı papağan kayboldu. Facebook sayfasında papağanın ını paylaşan işletme sahibi Sadık Bural, papağanı bulana ödül olarak, 1500 TL ve bir ay boyunca ücretsiz kaymaklı künefe vereceğini açıkladı.
Künefe salonu işletmecisi Sadık Bural, müşterilere Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce 'Hoşgeldiniz' diyen papağanının kaybolduğunu belirterek, bulunması için yerel gazeteye ilan verdi. Papağanın ının da yer aldığı ilanla ilgili konuşan Bural, "Dün önce bahçeye hava alsın diye saldık. Ama bir anda gözden kayboldu. Aramadık yer bırakmadık. Ama bulamadık. Papağanı bulana 1500 lira para veya yerini söyleyene 1 ay süre ile her gün birer porsiyon özel kaymaklı künefe ikramında bulunacağız" dedi.
Papağan 'Şivan'ın işyerinin maskotu olduğunu, gelen ünlü sanatçı, siyasetçi ve il yöneticilerinin hepsiyle hatıra ı çektirdiğini anlatan Bural, "Şivan veya papağanlar yabancılık çektiği ortamda barınamaz ve yaşayamaz. Hassas duygulara sahiptirler. Gören veya onun nerde olduğunu bilenlerin bir an önce Yenişehir Semti'ndeki şubemize teslim etmelerini istediklerini söyledi.
İşyeri salonunun logo olarak ını bile kullandığı Şivan'la birlikte bir süre önce geldiği Mardin ziyaretinde aralarında CHP'li Deniz Baykal başta olmak üzere bir çok sanat ve siyaset adamı çektirmişti. 2011 yılında da kaybolan 'Şivan'ı bulan kişiye 1000 lira para ve 1 ay boyunca künefe hediye edilmişti.

 

DHA

Loading...