Antalya Haberi: Müdür vekili, erkek öğrenciye cinsel istismardan açığa alındı

Müdür vekili, erkek öğrenciye cinsel istismardan açığa alındı

Müdür vekili, erkek öğrenciye cinsel istismardan açığa alındı

ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde bir ortaokulda müdür vekilliği yapan evli ve 2 çocuk babası Ö.T., erkek lise öğrencisi 18 yaşındaki M.A.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla açığa alındı.
Kumluca İlçesi'nde, 9 Mart'ta araç içinde uygunsuz vaziyette kişilerin bulunduğu ihbarı üzerine jandarma ekipleri, bir ortaokulda müdür vekili olan Türkçe öğretmeni Ö.T.'yi, başka bir okuldaki erkek lise öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına aldı. Ö.T. ve lise son sınıf öğrencisi M.A.Ç, jandarma karakoluna götürüldü. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ö.T., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Kumluca Kaymakamı Polat Kara konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlçedeki bir okulda görevli öğretmenimizin bu tür bir olaya karıştığı iddia edilmektedir. Olayla ilgili tahkikat sürüyor. Öğretmeni açığa aldık. Bundan sonrası yargı ve Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin işi. Cinsel istismarda bulunulduğu iddia edilen öğrenci öğretmenin görev yaptığı okulda değil başka bir okulun son sınıfında. 18 yaşını doldurmuş, reşit birisidir" dedi.

DHA