Edirne Haberi: Müezzinoğlu: Kılıçdaroğlu, CHP eş başkanlığı koyabilir (3)

Müezzinoğlu: Kılıçdaroğlu, CHP eş başkanlığı koyabilir (3)

Müezzinoğlu: Kılıçdaroğlu, CHP eş başkanlığı koyabilir (3)

"CHP’DEN İSTİFA ET, PARTİSİZ CUMHURBAŞKANI ADAYI OL"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Enez İlçesi’nde halka hitap ederek, esnaf ziyaretinde bulundu.
Mehmet Müezzinoğlu, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, "Partili cumhurbaşkanlığına şayet millet karşıysa sana bir fırsat, sen de CHP’den istifa et, partisiz Cumhurbaşkanı adayı ol. Meydan boş. Meydan sana açık. Bu milletin gönlünde yer et. Buyur gel. Sana bir yasak var mı Yok. Partisiz cumhurbaşkanlığına yasak var mı Yok. Daha önce ekmek için ekmelediğini buldun mu Gene bul. Millette karşılığı varsa eyvallah kardeşim. Demokrasi bu" dedi.
"ATATÜRK’ÜN GÖLGESİNE YAN GELİP YATMAKTAN VAZGEÇİN"
CHP’ye seslenen Müezzinoğlu, şunları söyledi: "Atatürk’ün gölgesine yan gelip yatmaktan vazgeçin. Sonra da diyorsun ki Atatürkçülük elden gidiyor. Tabii sen böyle yan gelip yatarsan, olmaz bu iş. Atatürk’ü kullanıyorlar, Atatürk'ten geçiniyorlar. Sonra da millete diyorlar, bak tek adam geliyor. Bak ha gençler geliyor. 18 yaşındaki çocuğu şu yapacak bu yapacak. Yanlış yapıyorsak ipin ucu milletin elinde. ‘Hadi kardeşim güle güle’ dersiniz güle güle gider. Çok doğru yapıyorsa Kılıçdaroğlu, millet onu seçer."
Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Enez esnafını ziyaret etti.

DHA