İstanbul Haberi: Oğlunun tedavisi için çırpınan annenin gözyaşları

Oğlunun tedavisi için çırpınan annenin gözyaşları

Oğlunun tedavisi için çırpınan annenin gözyaşları

İSTANBUL'da bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla felç olan lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş'un tedavisi için çırpınan ailesine ekonomik açıdan destek vermek amacıyla düzenlenen geceden istenen sonuç alınamadı. Aile dostları ve tanıdıklarının düzenlediği, 20 yerel sanatçının katılarak destek verdiği gece için bastırılan biletlerin sadece yüzde 20'si satılabildi.
Sultangazi, Gazi Mahallesi'nde 1.5 yıl önce arkadaşları ile yürürken maganda kurşununun ensesine isabet etmesi sonucu 7 ay Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yoğun bakımda tedavi gören Ahmet Emre Çavuş, Şişli'deki bir merkezde fizik tedavisine alındı. Aylarca hastane kapısından ayrılamayan, Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu'na hizmet veren taşeron firmada 'Bakıcı anne' olarak çalışan anne Zeynep Çavuş, işten ayrılmak zorunda kaldı. Yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi baba Bülent Çavuş elindeki tüm birikimi tüketirken, yaklaşık 50 bin TL borca girdi ve koyu Beşiktaş taraftarı Ahmet Emre Çavuş'un yıllık 193 bin TL'yi bulan fizik tedavi giderini karşılamada zorlandı. Aile dostları Haydar Kahriman'ın öncülüğünde Çavuş ailesinin yakınlarının da destek verdiği bir gece düzenlenerek aileye kısmen de olsa ekonomik destek sağlanması hedeflendi. Küçükköy'de bir düğün salonu tutulurken düzenlenen "Ahmet Emre Çavuş'un mücadelesine el ver" gecesi için bastırılan her biri 50 TL'den satışa çıkarılan biletlerin ancak 5'te 1'i satılabildi.
Doktorların izin vermemesi nedeniyle 19 yaşındaki Ahmet Emre Çavuş geceye getirilemezken, küçük kardeşi Efe cep telefonu ile salonu görüntüleyerek canlı yayın yaptı. Gelen konuklarla tek tek ilgilenen Çavuş çifti,  birbirinden hüzünlü türkü ve şarkılarla gelen davetlilerle birlikte zaman zaman gözyaşı döktü. Geceye Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay çiçek gönderirken CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Amasya Milletvekili Ramis Topal bir süre için katılarak aileye moral vermeye çalıştı. Zeynep Çavuş, çok zor bir süreçten geçtiklerini, bir annenin böyle ağır bir sınavla karşı karşıya kalmasının çok zor olduğunu anlatırken "1.5 yıldır hastane kapılarındayız. O kadar çok seven dostlarımız varmış ki bizi hiç yalnız bırakmadılar. Bu desteği gördükten sonra yolumuza daha kolay yürüyeceğiz. Emre inşallah ayağa kalkacak" dedi.
Baba Bülent Çavuş, oğlunun tedavisi için düzenlenen geceye ilginin az olduğunu yine de geceyi düzenleyen, çırpınan, kendilerini seven, emek veren dostlarına ve sanatçılara teşekkür borçlu olduklarını anlatırken, "Enfeksiyon kapabilir, diye buraya getirilmesine izin verilmedi. Bedensel olarak yüzde 98 felçli. Emre ayağa kalkabilmek için tüm hırsı ile çalışmaya devam ediyor. 10 Nisan'da zorlu bir ameliyatı var. Olumlu yanıt verdiği fizik ile ayağa kalkacak. Bu çabaya destek çıkılması için her kesime seslendim kimse sesimizi duymadı. Gece beklediğimiz gibi olmadı bilet fiyatları beklediğimizin altında kaldı. Fizik tedavi merkezine borcumuzu kapatırız dedik olmadı. Diyebileceğim bir şey yok. Bu süreçte tek başına beklemek hiç kolay değil. Tüm dostlarımızın yüreğine sağlık."
Geceyi organize eden Haydar Kahriman'ın "Umduğumuzun yüzde 20’sini bulamadık. Yine de teşekkür ediyoruz. 2 bin bilet bastırdık. Büyük bölümü elde kaldı. İnsanların içinde yardımcı olmak istiyor. Ama şartlardan dolayı yapamıyorlardır diyoruz" diye konuştu.

 

 

DHA