Kayseri Haberi: Özhaseki: İktidar güçlü olursa bürokrat milletin hizmetçisi olur

Özhaseki: İktidar güçlü olursa bürokrat milletin hizmetçisi olur

Özhaseki: İktidar güçlü olursa bürokrat milletin hizmetçisi olur

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, güçlü iktidarlarda, bürokratların da işlerini daha iyi yaptıklarını belirterek, ''Eğer iktidarlar güçlü olursa, bürokratlar, milletin hizmetçisi olur. İşlerini daha iyi yaparlar. Güçlü iktidar olursa, bürokratlar da onlara uyar'' dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'la birlikte Kayseri'de yaptırılan 120 yataklı Güreş Eğitim Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Bakan Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, şehirlerin de canlı organizmalar olduğunu belirterek, ''Şehirler de canlıdırlar ve yaşıyorlar. Onların da bakıma ihtiyacı vardır, yenilenmek ister" dedi. Yıllar önce yaptıkları programda yer alan Güreş Eğitim Merkezi'nin temelini bugün attıklarını belirten Özhaseki, güçlü iktidarların kaliteli hizmetler ürettiklerine söyledi. Bakan Özhaseki sözü bürokrasiye getirirken de şöyle dedi:
''Eğer iktidarlar güçlü olursa, bürokratlar işleri daha iyi yaparlar, milletin hizmetçisi olur. Güçlü iktidar olursa, her şeyi yapar, bürokratlar da onlara uyar. Kayseri'de yaptığımız Kadir Has Stadı'nın başarı öyküsü de böyle ortaya çıktı. Gençlik Spor Bakanlığı'nın mülkiyetinde olan eski stadı yıktık ve onun yerine çok modern bir stat yaptık. Devletin kasasından, belediyenin kasasından da bir kuruş çıkmadı. Kayseri modeli sayesinde Türkiye'de 25 stad yapıldı. İktidar güçlü olmazsa, her vardığınız bürokratın önünde kıvranır durursunuz. Bürokratlar razı olursa siyasiler iş yapıyor. Bürokrasinin eline düşerseniz, oyuncak olursunuz. Borakrat da sizi o kapıdan bu kapıya gönderir, durur.''
''TÜRKİYE'NİN EN ÖNCELİKLİ MESELESİ EĞİTİM''
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da törende yaptığı konuşmada, referandumda 'evet' çıkması halinde Türkiye'nin çok farklı olacağı görüşünü savundu. Yılmaz, ülkenin öncelikli konusunun eğitim olduğunu belirterek şunları söyledi:
''Eğitimi ihmal ederseniz, her şeyi ihmal etmiş olursunuz. 2002'de derslik başına düşen öğrenci sayısı 34 iken, bugün 26'ya düştü. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da 26'ya düştü. Türkiye'de 80 bin engelli öğrencimizi evinden alıp okula getiriyoruz. Ayrıca 13 bin öğrencimize de evine öğretmen gönderip eğitim veriyoruz. Eğitimde Türkiye'nin bugünü dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak.''
Konuşmaların ardından, Kadir Has Stadı'nın yanındaki alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan 120 yataklı Güreş Eğitim Merkezi'nin temeli, bakanlar Özhaseki ve Yılmaz tarafından atıldı.

DHA

Loading...