İstanbul Haberi: Sandıkların ilk ziyaretçileri CHP'liler

Sandıkların ilk ziyaretçileri CHP'liler

Sandıkların ilk ziyaretçileri CHP'liler

SINIR kapıları ve yurt dışı temsilciliklerimizde bugün başlayan referandum oylamasında Atatürk Havalimanı’ndaki seçim sandıklarının ilk ziyaretçileri CHP’liler oldu. Saat 08.00’de başlayan oylamadan 3 saat sonra ilk olarak CHP İl Başkanı Cemal Canpolat ve daha sonra CHP Grup Başkanvekili Engin Altay,  havalimanındaki sandık görevlilerini ziyaret etti.
Cemal Canpolat görevlileri tek tek kutlayıp başarılar diledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün oyunu kullanan ve yurt dışından gelen vatandaşlarımızın oylarının hayırlı olmasını diledik. Sandık görevlilerimizi ziyaret edip kontrol ettik. CHP olarak bütün sandık güvenliklerini aldığımızı belirtmek istiyorum. İstanbul’da ilk kez bu kadar kapsamlı geniş bir şekilde sandık güvenliği ve sandık sorumluluğumuzu aldık. Havaalanında da hem sandık sorumlularımız var hem de hukukçu arkadaşlarımız var. Bunun dışında İstanbul’daki bütün sandıklarda , yani her sandıkta 3 görevlimiz var. Bütün yurttaşlarımız gelip oylarını kullansınlar. Sandık güvenliği konusunda en ufak bir tereddütleri olmasın. CHP olarak her türlü tedbiri aldık. Biz referanduma hazırız. İnşallah ayın 16’sında ilk önce hayırı çıkaracağız sonra ülkemizden demokrasinin yeniden kurumsallaşması için bütün partilerin içinde bulunacağı parlamenter sitemin geniş ve katılımcı ve güçlendirilmiş bir parlamento yapısını yeniden oluşturacağız.”

Cemal Canpolat bir gazetecinin, “Referandum’da Avrupa’da oyların bu seçim de artabileceğini düşünüyor musunuz” sorusuna şu cevabı verdi:
“Ülke olarak herkesle kavga ediyoruz. Yurt dışındaki vatandaşlarımızı hem orada, hem de dönüşte sıkıntıya sokuyoruz. Ülkemize yurt dışından özellikle Almanya, Hollanda, dün de İsviçre’de olmak üzere yönelen saldırılar konusunda iktidarın yanında olduğumuz belirtmek istiyoruz. Çünkü bu bir milli meseledir. Ülkenin çıkarları konusundaki dış politikadan yanayız. Artık kavga ederek bir yere yürünmeyeceğini de görmemiz gerekiyor. Herkesle kavga etmeyelim. Mesela dün Bulgaristan’da aynı sıkıntıyı yaşadık. Bulgaristan’da iktidarın yürüttüğü dış politikanın ne kadar yanlış olduğunu gördük. Ülkemize hayırlı olsun.”
Cemal Canpolat’tan sonra Atatürk Havalimanı seçim sandıklarına CHP Grup Başkanvekili Engin Altay geldi. Engin Altay’da geliş katındaki oy sandıkları görevlilerini ziyaret ederek başarılar diledi. Engin Altay ve Cemal Canpolat daha sonra Atatürk Havalimanı’nda seçim ofisini ziyaret ederek ilgililerden bilgi aldı.
 

DHA