Rize Haberi: Sınıf arkadaşını bıçakla öldüren B.K. tutuklandı

Sınıf arkadaşını bıçakla öldüren B.K. tutuklandı

Sınıf arkadaşını bıçakla öldüren B.K. tutuklandı

RİZE’nin Pazar İlçesi'nde, ders sırasında sınıf arkadaşı 16 yaşındaki Emir Taş’ı boynundan bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini de boynundan bıçakla ağır yaralayan lise 1'inci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki B.K. tutuklandı.
Geçen 20 Mart'ta Fen Lisesi'nde meydana gelen olaydan sonra Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan ve uzun süre Yoğun Bakım Ünitesi’nde kalan B.K., hayati tehlikeyi atlattı.
Tedavisinin ardından Pazar Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alınan B.K. hakkındaki bazı iddiaları yalanladı. Arkadaşlarıyla oluşturdukları WhatsApp grubu dışında hiçbir gruba üye olmadığını belirten B.K., marjinal gruplarla ilişki içinde olduğu suçlamasının da gerçekle ilgisi olmadığını söyledi.
Olayın tesadüfen gerçekleştiğini anlatan ve Emir Taş'ı öldürmeyi önceden planlamadığını iddia eden B.K., cinayette kullandığı bıçağı da 5 liraya aldığını ifade etti.
İfadesi sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen B.K., sağlık sorunları nedeniyle tekrar hastaneye kaldırıldı. B.K.'nın tedavisi halen mahkum koğuşunda sürüyor.

DHA